پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 19129
تاریخ انتشار : 11 تير, 1397 - 06:59
رئیس بنیادحفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس:
40 اثر فاخر دفاع مقدس در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب تهیه شده است
سردار کارگر گفت: 40 اثر فاخر دفاع مقدس در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب تهیه شده است.

به گزارش دیار زاگرس ، سردار "بهمن کارگر"، رئیس بنیاد آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات در محل استانداری ایلام گفت: سالانه شش میلیون نفر از یادمان های دفاع مقدس در سراسر کشور بازدید می کنند که در نوع آمار بسیار مناسبی است.

وی اظهار کرد: 80 درصد از شش میلیون آمار بازدید سالانه را جوانان تشکیل می دهند و این ارتباط نزدیک و تنگاتنک این قشر با دفاع مقدس و شهدا حکایت دارد.

کارگر افزود: جوانان امروزی حتی از جوانان دفاع مقدس هم بهتر هستند و انس بسیار زیادی با ارزش های انقلاب و نظام و شهدا و امام و رهبری گرفته اند و علاوه بر این به خوبی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان ایستاده اند.

رئیس بنیاد آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به موزه های دفاع مقدس در استان ها اشاره و گفت: بنا داریم تا در 16 استان کشور در طی سال جاری موزه های دفاع مقدس را افتتاح کنیم که استان ایلام از جمله آنها است.

وی ادامه داد: تاکنون تعداد 700 کتاب در حوزه دفاع مقدس چاپ شده بود اما از سال 93 تاکنون بیش از دو هزار کتاب در کشو چاپ شده است.

کارگر بیان کرد: در این راستا به هر استان تعداد 30 کتاب سهمیه داده شده تا از این ظرفیت در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس استفاده لازم شود.

رئیس بنیاد آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اشاره و گفت: در کل کشور حدود دو هزار یادمان وجود دارد.

وی در ادامه به دهم تیرماه سالروز عملیات غرور آفرین کربلای یک و آزادسازی مهران قهرمان اشاره و گفت: از این عملیات بعنوان یک عملیات ملی نام برده می شود که همه تلاش کردند مهران را از دست متجاوزان بعثی پس بگیرند که با لطف خداوند و دلاوری های رزمندگان اسلام و مردم غیور استان ایلام این مهم تحقق یافت و موجبات شادی قلب امام راحل را تحقق ساخت.

کارگر تأکید کرد: نامگذاری عملیات کربلای یک و آزادسازی مهران در تقویم رسمی کشور حق مردم ایلام است و باید با جدیدت پیگیری شود.

تهیه 40 اثر فاخر دفاع مقدس در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایلام بیدار مبنی بر برنامه های این سازمان در آستانه چهل سالگی انقلاب گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ستاد ویژه ای را برای این موضوع تشکیل داده است.

وی اظهار کرد: تلاش کردیم در این ستاد با بهره گیری از نظرات و موضوعات مطرح شده در راستای هر چه بهتر و باشکوه تر برگزار کردن چهل سالگی انقلاب نقش آفرینی کنیم.

کارگر افزود: مهمترین برنامه در نظر گرفته شده تهیه 40 اثر فاخر دفاع مقدس در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب است که معرفی خواهند شد.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب