پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 19142
تاریخ انتشار : 12 تير, 1397 - 07:25
استاندار ایلام گفت: برنامه پدافند غیر عامل باید در دستور کار همه دستگاه‌های اجرایی باشد.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام،قاسم سلیمانی  در شورای پدافند غیر عامل بر ضرورت داشتن برنامه پدافند غیر عامل در دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و اظهار داشت: دستگاه‌هایی که بطور مستقیم با زندگی عامه مردم سروکار دارند بحث پدافند غیرعامل را جدی بگیرند.

وی سپس آموزش را لازمه اساس کار در پدافند غیر عامل دانست و گفت: بطور مثال حفظ سلامت در ذخائر و منابع آب و برق استان در مقابل تهدیدات و مخاطرات پیش رو نیازمند آموزش و برنامه‌ای منسجم است.

سلیمانی افزود: در هر سازمان و اداره یک فرد خاص باید به عنوان کارشناس پدافند غیرعامل مشخص و معرفی شود و در جلسات نیز حضور یابد.

وی با تاکید بر آمادگی ادارات و ارگان‌ها در مقابله با تهدیدات و رویایی با مشکلات احتمالی و برگزاری مانورهای متعدد جهت حفظ آمادگی خاطر نشان کرد: راه و شهرسازی باید فعالیت گسترده‌ای در زمینه زیرساخت های عمرانی و ساخت و سازهای مرتبط با پدافند غیرعامل داشته باشد.

استاندار ایلام با اشاره به اهمیت بالای آموزش مردم و اقشار مختلف در خصوص بالا بردن آگاهی برای مقابله با بیوتروریسم و ورود بیماری‌ها و خطرات احتمالی با توجه به مرز طولانی استان ایلام با کشور عراق، بر لزوم آموزش‌های ویژه در مدارس، فضای رسانه‌ای، مطبوعات و فضای مجازی تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی در این زمینه باید به نحو گسترده ای در استان صورت گیرد تا تاب آوری و آمادگی مردم استان در بحث پدافند غیر عامل و تهدیدات مختلف افزایش یابد.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب