پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 19246
تاریخ انتشار : 21 تير, 1397 - 08:54
در مراسمی از فعالان طرح اوقات فراغت ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهر آسمان‌آباد با عنوان آسمانی‌ها با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تجلیل شد.

به گزارش دیار زاگرس ، حجت‌الاسلام علی چراغی پور،  در جریان بازدید از اجرای طرح اوقات فراغت آسمانی در شهر آسمان‌آباد،اظهار کرد: طرح اوقات فراغت آسمانی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و مذهبی در تابستان سال جاری میزبان اعضای کانون‌های مساجد است.

 وی، بابیان اینکه این طرح در نقاط مختلف روستایی و شهری استان با استقبال گسترده اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در حال برگزاری است، افزود: طرح اوقات فراغت بچه‌های مسجد از ابتدای تیرماه سال جاری تا ١٩ مهر هم‌زمان با سالروز سخنان گهربار مقام معظم رهبری در خصوص کانون‌های مساجد ادامه دارد.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه در طول اجرای طرح آسمانی با حضور در مناطق مخالف شهری و روستایی از روند اجرای این طرح در کانون‌های مساجد بازدید می‌شود، گفت: طرح اوقات فراغت آسمانی‌ها در سطح ٢٩٥ کانون فرهنگی و هنری مساجد این استان برگزار می‌شود.

 چراغی پور، با اشاره به اینکه‌ بیش از ۷۰ درصد کانون‌های فرهنگی و هنری در مناطق روستایی در طول ایام سال به‌ویژه اوقات فراغت در تابستان پذیرایی جوانان و نوجوانان هستند. بیان کرد: اجرای برنامه‌های دینی و فرهنگی، ورزشی و تفریحی، برگزاری کلاس‌های قرآنی و احکام، دوره‌های آموزشی طرح‌های کارآفرینی، اهدای کتاب و توجه به فرهنگ کتاب‌خوانی، برگزاری کلاس‌های آموزشی گروه‌های سرود، برنامه‌های هنری در طول اجرای طرح از برنامه‌های این دبیرخانه در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نیز در این مراسم، اظهار کرد: طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد زمینه‌ساز اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در جوار مساجد با حضور جوانان و نوجوانان است که نقش مهمی در راستای مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان علیه باورها و ارزش‌های اسلامی دارد.

 وی، خاطرنشان کرد: پسوند فرهنگی و هنری که کانون‌ها دارند باید به‌تمام‌معنا در مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری محقق شود و باید گفت که کانون‌های مساجد در مناطق روستایی تنها مرجع رجوع اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان هستند.

 خودآموز، گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری اوقات فراغت موجب حضور جوانان در مساجد و بهره‌گیری از برنامه‌های آموزشی کانون‌های مساجد و همچنین پیوند عمیق‌تر جوانان مساجد و قرآن کریم خواهد شد.

 گفتنی است، در این مراسم از اعضای فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آسمان‌آباد در محل کانون فرهنگی و هنری امام هادی (ع) مسجد جامع این شهر با اهدای هدیه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان تجلیل شد.

نظر شما

پربیننده ترین مطالب