سه شنبه 24 مهر 1397
کد مطلب: 19298
تاریخ انتشار : 26 تير, 1397 - 05:46
خیلی راحت می‌توان حتی با سرمایه‌ای اندک نه تنها برای خود به ایجاد کار بپردازیم بلکه دیگران و افراد جویای کار را شاغل کرده و در راستای تولید گام برداریم.

به گزارش دیار زاگرس ، کافی است با نگاهی دقیق به اطراف ظرفیت‌های کار و تولید و تلاش را شناسایی کرده و در این راه گام برداریم.

خیلی راحت می‌توان حتی با سرمایه‌ای اندک نه تنها برای خود به ایجاد کار بپردازیم بلکه دیگران و افراد جویای کار را شاغل کرده و در راستای تولید گام برداریم.

جمعیت قابل توجه دامی و جای خالی لبنیات محلی در ویترین فروشگاه‌های استان ایلام جوان دهلرانی را بر آن داشت تا ایده‌اش را عملی کند.

این جوان کارآفرین در باره ایده‌اش در ایجاد اشغال و تولید گفت: برای نخستین بار در استان ایلام کارگاه ماست‌بندی را راه‌اندازی کردم و در این راه با بالار رفتن از پله‌های ادارات استان را آغاز کردم.

چوبین امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: در این راه با توکل بر خدا تلاش کردم که ابتدا خودم و دیگر جوانان جویای کار را شاغل کنم.

وی ادامه داد: لیسناس حسابداری داشته و در ایامی که بیکار بودم بسیار رنج کشیدم و در این سه سال بیکاری دنبال ایده‌ای برای ایجاد کارگاه تولیدی بودم.

این کارآفرین اضافه کرد: قبلا و پیش از ایجاد این کارگاه در تصورم نمی‌گنجید که در چنین شرایطی بتوانم کارآفرین باسشم و همواره معتقد بودم که باید در اداره‌ای مشغول کار شوم.

چوبین تصریح کرد: اکنون که این ایده را اجرایی کرده‌ام و در این حوزه فعالیت شبانه‌روزی دارم بسیار راضی هستم و در گام نخست با سرمایه‌ اندکی وارد کار شده و در حال حاضر شش نفر به صورت مستقیم در این کارگاه فعالیت دارند.

 

 

کارآفرین و مدیرکارگاه لبنیاتی همچنین ادامه داد: مواد اولیه این کارگاه تولیدی از شهر دهلران تهیه شده تا در این کارگاه فراوری شده و دوباره در قالب بسته‌های لبنیاتی وارد بازار مصرف استان ایلام شود.

وی ادامه داد: اکثر مردم در استان ایلام به شغل دامداری مشغول بوده و شیر ارازن‌تر تهیه شده و به راحتی نیز به بازار عرضه انتقال می‌یابد.

کارگران این جوان کارآفرین از مشغول شدنشان در کارگاه لبنیاتی رضایت کامل داشته به نحوی که رضا می‌گوید: به عنوان یک جوان جویای کار دو سال در این کارگاه مشغول کار شده که بسیار از شرایطم راضی هستم.

وی ادامه داد: اگر در این کارگاه مشغول کار نمی‌شدم مجبور بودم برای امرار و معاش به شهرهای دیگری از جمله تهران مهاجرت کنم تا بتوان لقمه نانی را به دست آورم.

 

 

مرتضی دیگر کارگر شاغل در این کارگاه لبنیاتی می‌گوید: این کارگاه بسیار کوچک است اما دل‌های بزرگی در آن در حال تلاش بوده و در حال تولید بومی و محلی خودمان هستیم.

وی ادامه داد: تولید لبنیات در این استان دارای چند مزیت بوده که می‌توان به ارزانی و کیفیت مطلوب لبنیات تولیدی در استان اشاره کرد.

مدیر دامپزشکی شهرستان دهلران گفت: 187 تن شیر خام در دهلران تولید به مراکز جمع آوری شیر عرضه می‌شود.

ایوب دارابی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: جمعیت دام سنگین در دهلران 12 هزار راس بوده که این مقدار شیر تولیدی محصول این دام‌ها است.

وی ادامه داد: این میزان شیر در کارگاه‌های تولید لبنیات به ماست و کره و دوغ و سرشیر و ... تبدیل و به مردم عرضه می‌شود.

این کارآفرین  جوان جهادی‌گونه توانسته است با تولید لبنیات بخشی از بازار استان ایلام را در دست بگیرد. مردم نیز از لبنیات محلی تولید شده در استان ایلام استقبال می‌کنند.

تحقق اهدف اقتصادی و اشتغال پایدار از همین کارگاه‌های کوچک تولیدی آغاز می‌شود که به نظر می‌رسد ایده‌های جوانان خلاق و کارافرین برای اجرایی شدن به حمایت بیشتر مسؤولان نیاز دارد.

 

 

فارس

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب