سه شنبه 24 مهر 1397
کد مطلب: 19404
تاریخ انتشار : 7 مرداد, 1397 - 06:56
رئیس پلیس راه استان ایلام از ضبط ۳۲ جلد گواهینامه رانندگی به دلیل مصرف مواد مخدر در محورهای مواصلاتی استان در تیرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ، سرهنگ رضا همتی زاده درتشریح این خبر اظهار داشت:طرح کنترل سلامت رانندگان از برنامه های مهم پلیس راه استان در طرح تابستانی سال جاری است.

وی با بیان اینکه این طرح در اجرای بند ب ماده ۱۰ قانون راهنمایی و رانندگی و با هدف پیشگیری از تصادفات دلخراش رانندگی است، گفت: اجرای این طرح نقش مهمی در کاهش تصادفات رانندگی به دنبال خواهد داشت.

رئیس پلیس راه استان تصریح کرد: برابر بند ب ماده ۱۰ قانون راهنمایی و رانندگی در صورت اثبات اعتیاد رانندگان به الکل و مواد مخدر علاوه بر جلوگیری از رانندگی فرد متخلف و اعمال قانون به مبلغ چهار میلیون ریال گواهینامه راننده نیز به مدت ۶ ماه ضبط و راننده جهت سیر مراحل قانونی به همراه پرونده متشکله تحویل مراجع قضایی می شود.

سرهنگ همتی زاده در پایان افزود: با توجه به حجم تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان در طرح تابستانی سال جاری رانندگان عزیز با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پرهیز از هرگونه عجله و شتاب بی مورد در محورهای برون شهری رانندگی نمایند تا انشاءالله شاهد تصادفات رانندگی در سطح محورهای استان نباشیم.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب