دوشنبه 23 مهر 1397
کد مطلب: 19405
تاریخ انتشار : 7 مرداد, 1397 - 07:05
مدیر کل کمیته امداد استان ایلام خبر داد:
برنامه های کمیته امداد برای مبارزه با محرومیت هلیلان
مدیر کل کمیته امداد استان ایلام از برنامه های کمیته امداد برای کاهش محرومیت های بخش هلیلان خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ، ضیاء رضایی در حین بازدید از روستاهای این بخش و در نشست مشترک با فرماندار چرداول گفت: با توجه به محرومیت زیاد منطقه هلیلان، کمیته امداد برای کاستن از محرومیت‌های این منطقه و خدمت به خانواده‌های مددجو عزم جدی دارد.

وی افزود: در سالهای اخیر کمیته امداد خدمات زیادی به مددجویان این مناطق خصوصاً در زمینه مسکن ،آموزش و مشاوره های شغلی و ایجاد اشتغال و همچنین فعالیت های فرهنگی انجام داده و این خدمات همچنان ادامه خواهند داشت.

وی افزود: با توجه به محرومیت این شهرستان خصوصاً بخش هلیلان، سال گذشته ۲۴ درصد تعداد مسکن‌هایی که برای مددجویان استان ایلام ساخته‌شده در شهرستان چرداول و عمدتاً در بخش محروم هلیلان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام افزود: امسال هم در سهمیه‌بندی جدید درزمینهٔ ساخت مسکن برای مددجویان استان ایلام توجه ویژه ای به این موضوع شده و  به خاطر میزان بالای محرومیت این منطقه، سهمیه مسکن منطقه محروم هلیلان افزایش یافته و از سازمان های دیگر برای مشارکت در این امر نیز دعوت شده است.

رضایی با اشاره به برنامه‌های اشتغال‌زایی این نهاد گفت: هدایت مددجویان به سمت کار و تولید از برنامه‌های اصلی کمیته امداد است و این نهاد هرساله به‌صورت جدی برنامه‌های اشتغال‌زایی خود را پی گیری و اجرا می‌کند.

وجود مراتع و جنگل‌های مرغوب و زیاد در منطقه هلیلان

وی با بیان اینکه در سالهای گذشته در زمینه مشاوره های شغلی به مددجویان این شهرستان اقداماتی انجام گرفته گفت: منطقه هلیلان در زمینه اشتغال از استعدادها و ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و این نهاد آمادگی دارد در صورت همراهی مددجویان، تسهیلات موردنیاز را به متقاضیان جویای شغل پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه مهاجرت از روستاها یکی از معضلات و مشکلات در مناطق محروم استان ایلام است گفت: از اهداف کمیته امداد این است که با ایجاد اشتغال برای نیازمندان جوانان و روستاییان برای ماندن در محل زندگی خودشان امیدوار شوند.

مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: وجود مراتع و جنگل‌های مرغوب و زیاد در منطقه هلیلان فرصت بسیار خوبی را برای فعالیت‌های دامداری و کشاورزی مردم فراهم کرده و ما آمادگی داریم در این زمینه با پرداخت تسهیلات لازم به ایجاد اشتغال کمک کنیم.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب