دوشنبه 23 مهر 1397
کد مطلب: 19499
تاریخ انتشار : 16 مرداد, 1397 - 08:35
از طریق گردشگری می توان زمینه پیشرفت وتوسعه استان ایلام را فراهم آورد امری که هنوز محقق نشده است

به گزارش دیار زاگرس ، اربعین فرصتی برای استان ایلام است که هم از لحاظ معنوی واز لحاظ معولفه های گردشگری ،شهری و روستایی باعث توسعه استان شود وایلام را به عنوان قطب گردشگری به سایر مناطق کشور معرفی نماید تا شاید ازاین طریق بتوان با درآمدزایی سبب پویایی جامعه شد.

لازمه جذب گردشگر در تمامی ایام سال به خصوص ایام اربعین توسعه زیرساخت های شهری به خصوص اماکن مذهبی وبهداشتی است که جزء اولین مواردی هست که هر گردشگری را به خود جذب می کند.

درصورتی که بتوان زیرساخت های شهری واماکن تفریحی و... را به خوبی فراهم نمود می توان از جذب گردشگری به عنوان یک منبع درآمد عالی برای استان استفاده کرد وعلاوه بر فرصت های معنوی که درایامی مانند اربعین در اختیار مردم قرار می گیرد زمینه پیشرفت وتوسعه هر منطقه از استان را فراهم نمود.

برای دست یابی به این هدف باید با برنامه ای مدون را طراحی کرد ونقاط استراتژیک استان راشناسایی وبرپایه آن زیرساخت ها را تقویت کرد.

درشهرستان چرداول به عنوان مبادی ورودی استان ایلام باید اقداماتی نظیر استراحت گاه، سرویس بهداشتی واماکن مذهبی وتفریحی به صورت مناسب در دسترس گردشگران قرار بگیرد وزیرساخت های شهری تقویت شود که این امر متاسفانه هنوز محقق نشده است.

به جزایام اربعین سهم شهرستان چرداول از جذب گردشگر بسیارپایین است واستعداد های شهرستان دراین زمینه مغفول مانده است .

محسنی از شهروندان چرداولی در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:در شهرستان چرداول مناطق زیادی بردر مسیر اصلی ورودی استان وجود دارد که باید برای جذب گردشگر ومعرفی جاذبه های شهرستان به خصوص در فصل تابستان تدابیر اندیشیده شود.

وی افزود: یکی از ابزارهای پیشرفت هر منطقه صنعت گردشگری است که کشورهای مختلف از طریق آن درآمد زایی می کنند امری هنوز دراستان پیشرفت زیادی نداشته است.

این شهروند چرداولی اضافه کرد:استان ایلام وبه خصوص شهرستان چرداول مناطق زیادی دارد که مستعد جذب سرمایه وگردشگر هستند که با برنامه ریزی می تواند زمینه توسعه استان را دراین زمینه راهم نمود.

درپایان باید گفت که به رغم استعداد های مختلفی که استان ایلام وبه خصوص شهرستان چرداول دارد گردشگری هنوز به شکل صنعتی به درآمد زایی وپیشرفت استان کمک نمی کند، امری که امروزه منبع درآمد اصلی بسیاری از کشور ها می باشد.

 

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب