دوشنبه 23 مهر 1397
کد مطلب: 19515
تاریخ انتشار : 17 مرداد, 1397 - 08:03
انعكاس وقايع، تدوين صحيح، عزم راسخ، صبري بلند، بايد از آن خبرنگار و قلمش باشد، چراكه قلم خبرنگار رسانه‌اي است كه بايد از دامن صداقت برخواسته باشد.

به گزارش دیار زاگرس ، درمیان اقشار مختلف جامعه قشری وجود دارند که همیشه باید هوشیار باشند وپلی باشند میان مردم ومسئولان تا آلام ودردهای مردم را به مسئولینی که درخواب غفلت به سر می برند برساند تا شاید کمی از مشکلات مردم کاسته شود.

امروزه با رشد انتقال سریع جریان اطلاعات هرکسی می تواند از آخرین اتفاقات روز دنیا با خبر شود، این رویه کارخبرنگاران را خطیرترمی کندوباید درعین انتقال اخبار صحیح آن را سریعاً در اختیار مردم قرار دهد.

خبرنگاران یکی از محروم ترین اقشار جامعه هستند که با درآمد کم ولی تعهد به پیشرفت واعتلای انقلاب اسلامی از قلم خود در راستای احقاق حقوق مردم و هموار ساخت مسیر پیشرفت کشور به عنوان پلی میان مردم ومسئولان استفاده می کنند.

رسالت خبرنگاری یعنی رصد مسائل روز کشور ومردم به صورت بی طرفانه وانتقال مسائل ومشکلات به کسانی که باید پیگیر حقوق مردم باشند.

برای پیشرفت کشورباید مردم درجریان آخرین اتفاقات کشور باشند ونقدهای کارشناسان در زمینه های مختلف را ببینند ودراین صورت خبرنگاران هم باید واقعیت ها را دراختیار مردم قرار دهد.

درسال های گذشته قلم اهالی رسانه توانسته به هموارکردن مسیر اعتلای کشورواستان ایلام کمک کند وچشمان تیزبین خبرنگاران در میان اقدامات انجام شده مسئولان گاهی غفلت ها وندانم کاری برخی را بازگو می کند وباعث تصحیح اشتباهات می شود.

دراین میان گاهی اهل رسانه شاهد کم لطفی ها وانتخاب های  گزینشی بودند که به حرفه خبرنگاران رنگ و بوی سیاست می دادچیزی که به نظر اصول خبرنگاری را به مخاطره می انداخت ودیگر از نقدهای برطرفانه خبری نبود.

اهل رسانه جزء زحمتکش ترین افراد جامعه هستند که در هر شرایطی به حرفه خود پایبند هستند وهمیشه با کمترین ها امکانات ، بهترین لحظات را می رسانند ولی خالی از لطف نیست که مسئولین محترم برای بهتر شدن وضعیت معیشت اهالی رسانه تدبیری بیاندیشند.

17 مرداد به ياد «محمود صارمي» خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي كه در سال 1377 به همراه هشت نفر از اعضاي كنسولگري ايران در مزار شريف افغانستان توسط نيروهاي افراطي طالبان به شهادت رسيد، به عنوان روز خبرنگار نامگذاري شد. خبرنگاري براي اين شهيد تا آخرين لحظات همراه با صداقت بود و بس

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب