سه شنبه 24 مهر 1397
کد مطلب: 19519
تاریخ انتشار : 18 مرداد, 1397 - 05:42
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد گفت: تامین کاغذ مطبوعات و نشریات کشور مشکلی ندارد.

به گزارش دیار زاگرس ، "سید محمدرضا دربندی " در نشست تخصصی با اصحاب رسانه استان ایلام به تشریح برنامه‌های وزارت و فرهنگ ارشاد اسلامی مرتبط با رسانه‌ها اظهار داشت: تامین کاغذ مطبوعات و نشریات کشور مشکلی ندارد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد گفت: هرچند وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین کاغذ مطبوعات و نشریات نیست اما با وضعیت حادث شده در بازار و التهاب ایجاد شده در بازار وزارت ارشاد اسلامی برای اینکه در انتشار نشریات خللی ایجاد نشود ستاد تامین کاغذ را در وزارت تشکیل داده است.

وی گفت: ستاد تامین کاغذ نشریات وزارت ارشاد اسلامی با رایزنی با تجار و روزنامه‌های بزرگ که خود وارد کننده کاغذ هستند انجام که علاوه برتامین کاغذ نشریه خود نشریات دیگر را هم مورد پوشش قرار دهند.

وی کمبود کاغذ را جهانی دانست و به عنوان نمونه کشور چین را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: چین که یکی از تولید کنندگان کاغذ است امروز خود به جهت رعایت مسائل زیست محیطی به یک کشور وارد کننده کاغذ تبدیل شده است.

دربندی با تاکید به تامین کاغذ نشریات کشور بیان کرد: رسانه‌ها در خصوص تامین کاغذ خود دغدغه‌ای نداشته باشند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد گریزی به رویکرد وزارت ارشاد در خصوص پرداخت یارانه داشت و گفت: برای پرداخت یارانه‌ها برنامه مدون تنظیم و کلیه نشریات و رسانه‌های وابسته به ادارات و ارگان‌ها از فرایند پرداخت یارانه حذف شده‌اند.

وی با اشاره به پرداخت 21 میلیارد تومان یارانه به مطبوعات کشوریاد آور شد و گفت: حمایت حقوقی، آموزش و تدوین آئین نامه آگهی‌های دولتی  رسانه‌های از جمله برنامه‌های در دست اقدام است که به زودی اجرایی می‌شوند.

 

 

تسنیم

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب