سه شنبه 27 شهريور 1397
کد مطلب: 19979
تاریخ انتشار : 22 شهريور, 1397 - 09:14
معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد ایلام:
آغاز به کارِ خانه‌ی رباتیک در ایلام، به زودی
معاون آموزشی جهاددانشگاهی ایلام از آغاز به کارِ خانه‌ی رباتیک در ایلام در آینده‌ی نزدیک خبر داد و گفت: باید فرزندان و علاقمندان به بازی‌های کامپیوتری را از سرگرمی صرف به سمت بازی‌سازی سوق دهیم که این مسیر با راه‌اندازی خانه رباتیک تسهیل می‌شود.

به گزارش دیار زاگرس ، "علی حیدربیگی" با بیان اینکه آینده جهان به سمت هوش مصنوعی و تکنولوژی پیش می‌رود و رباتیک هم موضوعی است که در این زمینه بسیار می‌تواند کار کند، اظهار کرد: برنامه‌نویسی ، یاددادن برنامه، مکانیک ، ict , it به دانش‌آموزان موجب می‌شود خلاقیت هنرجویان این حوزه بیشتر شود و در کنار این به نتیجه‌ی مطلوبی برسیم.

وی با اشاره به افزایش استفاده خانواده‌ها از انواع تکنولوژی و سیستم‌های کامپیوتری نوین ، گفت: ما نیز باید سمت و سوی فعغالیت‌های هنری خود را به سمت تکنولوژی ببریم و طوری برنامه‌ریزی کنیم که دانش‌آموزان به جای سرگرمی با بازی‌های تلفن همراه ، خود بتوانند در این زمینه تولیدات داشته باشند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی ایلام ادامه داد: بازی‌سازی تلفن همراه یکی از نمونه خلاقیت‌هایی است که می‌تواند در فرزندان شکوفا شود و خانه رباتیک هم می‌تواند به بالففعل شدن استعدادهای نهفته در این زمینه کمک کند.

وی تصریح کرد: آینده‌ی ر باتیک در حوزه‌های مختلف روشن است که می‌توانیم از آن استفاده‌های مفید ببریم و خوشبختانه در استان‌های مختلف خانه رباتیک راه‌اندازی شده است.

حیدربیگی درباره اهمیت راه‌اندازی خانه رباتیک در ایلام گفت: محوریت این خانه برای فعالان این عرصه می‌تواند به درخشش استان در جشنواره‌ها و مسابقات ملی و بین‌المللی کمک فراوانی کند.

 

 

ایسنا

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب