يكشنبه 29 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 20268
تاریخ انتشار : 14 مهر, 1397 - 08:40
بارش باران در شهرهای مازندران با شدت بسیاری در حال باریدن است و این امر سبب آبگرفتگی معابر شهری و ترافیک خیابان‌های اصلی و فرعی این شهرها شده است.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از بلاغ، بارش سیل‌آسای باران بیشتر شهرهای مازندران را در برگرفته است.

بارش باران شدید به همراه رعد و برق موجب وحشت‌ شهروندان ساروی شده است.

هواشناسی در دو روز گذشته هشدار درباره باران و جاری شدن سیل در بیشتر مناطق استان را داده بود.

بیشتر شهرهای مازندران دچار آبگرفتگی شدید شده است، قطع برق در برخی از مناطق نیز استان نیز قطع شده است.

پرهیز از رفت و آمد غیرضروری و قطع کردن برق غیر ضروری ساختمان‌ها نیز از هشدارهای نهادهای امدادرسان در زمان بارندگی اعلام شده است.

عباسعلی رضایی فرماندار ساری نیز در این ارتباط با بی‌سابقه خواندن بارش باران گفت: با توجه به هشدارهای داده شده و رعایت شهروندان از ترددهای غیرضروری نگرانی در شهر وجود ندارد اما برای مناطق روستایی چهاردانگه و دودانگه ساری نگرانی‌های وجود دارد چون این بارش تاکنون در استان بی‌سابقه بوده است.

خطوط اینترنت و برق نیز در بعضی از مناطق استان قطع است.

بیشتر روستاهای استان مازندران با بارش‌های سیل‌آسا مواجه هستند.

آبگرفتگی بیشتر معابر و خیابان‌های شهرهای استان ضرورت ساماندهی آب‌های سطحی را بیشتر از پیش نشان داده هستند هر چند تاکنون اراده‌ای محکمی برای ساماندهی آب‌های سطحی در استان وجود نداشت.

باران همچنین موجب آبگرفتگی برخی از مناطق در شهرستان گلوگاه شده است.

مدیرکل هواشناسی مازندران در این باره با بیان اینکه بارندگی تا بعدازظهر شنبه ادامه دارد، گفت: نگرانی‌ از وقوع سیلاب در ارتفاعات وجود دارد.

باد شدید همچنین در بابل موجب سقوط درخت بر روی یک خودرو و وارد آمدن خسارت شده است.

برای دقایقی بارش باران قطع شده بود اما هم‌اکنون صدای رعد و برق‌های ممتد به گوش می‌رسد.

بارش در برخی از مناطق رامسر نیز به صورت تگرگ گزارش شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران نیز با بیان اینکه بارش باران سیل‌آسا هفت شهرستان استان را در بر گرفته است، گفت: در شهرهای ساری، قائم‌شهر، بابل، بابلسر، گلوگاه و بهشهر تردد نیز به کندی صورت می‌گیرد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: براساس نقش‌های هواشناسی با تقویت جریانات خنک و مرطوب شمالی انتظار داریم بارش‌ها در مناطق مختلف استان شدت پیدا کند که آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن برخی مسیل‌ها وجود دارد.

با وجود بارش شدید باران در نوشهر و چالوس هوای بخش کجور بهاری است و اما تنها ساعاتی از عصر امروز مه گرفتگی همراه با بارش نم نم باران بخش کجور به ویژه مناطق روستایی بالادست را فرا گرفت که نیم ساعت بعد بارندگی متوقف و در حال حاضر هوا مه‌آلود و دمای هوا نیز خنک و نسبتا معتدل است.

۷ شهرستان مازندران درگیر سیلاب شد
معاون استاندار مازندران با اشاره به تداوم بارش‌ها در استان گفت: ۷ شهرستان مازندران اسیر سیلاب شد.

علی نبیان اظهار داشت: بارش‌های شدید سیلابی همراه با توفان و رعد و برق عصر امروز در مازندران از رامسر آغاز شده و اکنون همه شهرهای استان را فرا گرفته است.

وی افزود: بیشتر شهرهای مرکزی و شرق مازندران درگیر سیلاب شده و مسئولان همه مناطق شرقی، مرکزی و غربی استان در آماده باش کامل و امدادرسانی هستند.

جانشین ستاد مدیریت بحران مازندران با اشاره به اینکه همه راهداران در محور‌های ارتباطی و سیل‌گیر استان آماده باش کامل هستند تصریح کرد: تاکنون ریزش سنگ و جاری شدن سیلاب و گل و لای در مناطق کوهستانی گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه آبگرفتگی و سیل در شهرهای ساری، قائم‌شهر، بابل، بابلسر، نکا، گلوگاه و بهشهر بیشتر از سایر نقاط استان بوده است، افزود: تردد به کندی در این محورها انجام می‌شود و نیروهای خدمات شهرداری شهرهای یاد شده در حال خدمات‌رسانی هستند.

انتهای پیام

نظر شما