يكشنبه 29 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 20305
تاریخ انتشار : 16 مهر, 1397 - 09:38
کارشناس تحلیل مسائل سیاسی گفت: تصویب FATF به معنای خودتحریمی بوده وهیچ تاثیری در وضعیت کشور ندارد.

قدرت اله نیاصادق  در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس درخصوص تصویب یکی از لوایح FATF  گفت:نظرکارشناسان مسائل سیاسی براین است که FATF به معنای شفافیت برای دشمن است وواین به معنای خود تحریمی است.

وی افزود:ازدیدگاه آن ها حزب الله ، حماس وسپاه تروریست بوده وباید برجام منطقه ای اجرا شود واین درصورتی است که گروهک منافقین ، داعش وتروریست ها همگی از طرف آمریکا وکشورهای ناظر FATF حمایت می شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد:بررسی های متعدد نشان داده که تصویب FATF  فقط سازوکار تحریم ها را موثرتر می کند وافرادی که از سرمایه های کشور هستند را درلیست تحریم قرار داده وحال باید دولتمردان با شفافیت به مردم بگویند که تصویب این لایحه چه سودی به حال کشور دارد.

وی اضافه کرد:FATF امنیت کشور را نشانه گرفته ونیروهای امنیتی کشور را تحریم می کند اقدامی که پای تروریست ها را به کشور باز می کند.

FATF هیچ ربطی به وضعیت کشور ندارد

نیاصادق خاطرنشان کرد:FATF هیچ ربطی به وضعیت کشور ندارد ونظر کارشناسان براین است که هرچه زودتر باید چلوی این مصوبه را گرفت.

وی ربط دادن گرانی به تصویب FATF را ترفند دولتمردان وافراد سودجو دانست وگفت:گرانی هیچ ربطی به FATF  ندارد وبرجام این تجربه را ثابت کرد ،آمریکا در طول تاریخ نشان داده که به هیچ چیزی تعهد نداده وهیچ نفعی برای کسی ندارد.

نمایندگان مجلس شفافیت در داخل کشور را در دستور کار قرار دهند

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه تحلیل خود گفت:نمایندگان مجلس به جای تصویب FATF می توانند در داخل کشور شفافیت ایجاد کنند وبرای بیگانگان شفاف نشوند.

وی ادامه داد:مجلس ودولت می تواند با فراهم کردن سازوکار شفافیت جلوی رانت ها وفساد ها را بگیرند ومشکلات مردم را کم کنند.

نیاصادق تصریح کرد:مجلس ودولت باید حقوق اشخاص را به اطلاع مردم برسانند ورای های خود به صورت شفاف به مردم بگویند اگر واقعا خواهان شفافیت هستند.

 

انتهای پیام

نظر شما