سه شنبه 6 فروردين 1398
کد مطلب: 20335
تاریخ انتشار : 18 مهر, 1397 - 10:38
افتتاح اولین مرکز یادگیری محلی غیر دولتی استان ایلام در شهرستان چرداول افتتاح گردید.

به گزارش دیار زاگرس ، مرکز یادگیری غیر دولتی باقرالعلوم (ع) به عنوان اولین مرکز یادگیری غیردولتی استان ایلام  با حضور مقامات استانی و محلی در شهرستان چرداول افتتاح گردید.

در این مراسم ابتدا اکبر زمانی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به ظرفیت ها و الزامات مرتبط با مبارزه با بیسوادی ، به زیرساخت های فراهم شده برای این امر مهم اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش شهرستان برای پوشش بیسوادان و کم سوادان برنامه راهبردی مشخصی دارد که امیدوار است ، بخش عظیمی از آن در کوتاه مدت عملیاتی و اجرایی شود .

درادامه رستم زاد مدیر کل آموزش و پرورش استان به اهمیت جایگاه آموزش دهندگان بی سوادان وکم سوادان  پرداخت گفت: که در مواردی به علت همزمان جذب و آموزش  ، کار آنان از معلمی هم دشوار تر خواهد بود .

وی  در ادامه  گفت:با  توجه به قرار گرفتن سهم 5/4 درصدی استان ایلام از جامعه بیسواد و کم سواد کشور  اظهار امیدواری کرد که این عدد به حداقل ممکن برسد .

در پایان از تمام دست اند کاران  ،آموزش دهندگان و سواد آموزان تجلیل بعمل آمد و کلاسها در سه دوره ی تحکیم، انتقال و سوادآموزی به مکان جدید منتقل شد .

لازم به ذکر است  جذب 70 نفر در مرکز  هدف گذاری شده بود که با همت آموزش دهندگان و دست اندرکاران کل آمارفوق محقق گردیده است .    

 

انتهای پیام

نظر شما