سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 21307
تاریخ انتشار : 9 بهمن, 1397 - 09:03
روایتی از خسارت بارش های اخیر در شهرستان چرداول؛
از تخریب پل جزمان تا ورود آب به منازل
درپی بارش شدید باران در شهرستان چرداول سیلاب باعث به وجودآمدن خساراتی در شهرستان چرداول شد.

به گزارش دیار زاگرس ، بارش های سیل آسای باران در روزهای گذشته زنگ ستاد بحران در استان وشهرستان ها را به صدا درآورد تا همه در آماده باش باشند وبرای هرگونه اتفاقات احتمالی خودرا آماده کنند.

طبق روال گذشته در شهرسرابله بازهم دریاچه های زیادی تشکیل شد وحتی مسیر  ورودی شهر را بست واین نکته را یادآور شد که این شهر برای این بارش ها اصلا آمادگی ندارد.

اداره آب وفاضلاب روستایی شهرستان در پی اطلاعیه ای از مردم روستاها خواست تا آب شرب ذخیره کنند چون بیش از ۵۰درصد خطوط انتقال اب وفاضلاب روستایی در مسیر رودخانه هستند بنابراین احتمال قطع آب دراین روستا ها وجود دارد.

خوشبختانه با تلاش نیروهای راهداری تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان باز هستند ولی پل جزمان در بخش هلیلان تخریب شده وآب به منازل وارد شده است که باید دید این سیل در بقیه مناطق شهرستان چه خساراتی به بار آورده است.

پل جزمان در بخش هلیلان تخریب شد

رئیس  پلیس راه استان گفت: به دلیل شدت بارش باران و ایجاد سیل های مخرب  پل جزمان در بخش هلیلان تخریب شد

سرهنگ  رضا همتی زاده در گفت افزود: به دلیل  تخریب این پل ارتباط بیش از ۱۰ روستا و همچنین دهستان زردلان با مرکز بخش قطع شده است

وی تاکید کرد: رانندگان از این مسیر با احتیاط رانندگی کنند زیرا احتمال سقوط به آب و هرگونه اتفاق  ناگواری وجود دارد.

ذکراین نکته ضروری است که در گزارشات گذشته از سوی پایگاه خبری دیار زاگرس در خصوص وضعیت این پل هشدار داده بود ولی مورد کم لطفی مسئولین قرار گرفت.

20 خانوار گرفتار در سیل سرابله به مناطق امن منتقل شدند

بهاره فریادیان رئیس هلال احمر چرداول درگفتگو با خبرنگار ما گفت: در پی باران های شدید و سیل آسای چند ساعت گذشته و برای کمک و جلوگیری از هرگونه اتفاق ناگوار تمام عوامل و نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان در حالت آماده باش کامل قرار داشتند و 2 گروه نیز به آسمان آباد اعزام شده اند.

وی تاکید کرد: باران شدید در پشته آسمان آباد خوشبختانه خسارات به منازل وارد نکرده بود و نیروهای هلال احمر با حضور در روستا آمادگی خود را اعلام کردند که مسیرها و کوچه های روستا با حضور عوامل راهداری باز شد.

فریادیان ادامه داد: در پی گزارشی مبنی بر گرفتار شدن خانوارهایی از شهر سرابله به سرعت گروهی از نیروهای هلال احمر در محل حاضر و اقدام به تخلیه منازل از آب با پمپاژ و خانوارهایی که دچار آبگرفتگی شده بودند، در وضعیت عادی قرار دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چرداول یادآور شد: در صورت اعلام نیاز ستاد بحران استان و شهرستان آمادگی اسکان برای خانواده های گرفتار در سیل و باران وجود دارد و مکان های مناسبی نیز برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

فریادیان تاکید کرد: در حال حاضر این تعداد خانوار که بدلیل شدت باران و پرشدن کانال از آب تردد آنها به سختی وجود دارد در منازل خود و یا اقوام بیتوته کرده اند و در صورت اعلام نیاز در کمترین زمان ممکن نسبت به اسکان آنها کارهای اولیه و لازم صورت خواهد پذیرفت.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب