سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 21358
تاریخ انتشار : 17 بهمن, 1397 - 09:33
جشنواره بازیهای بومی و محلی و نمایشگاه دست سازه ها در شهرستان چرداول با حضورمسئولین وجمعی از مردم برگزار شد.

به گزارش دیار زاگرس ،به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی جشنواره بازیهای بومی محلی و صنایع دستی با حضور مسئولین ادارات ،فرهنگیان واولیاء برگزار گردید .

الیاس فتاحی معاون سیاسی فرماندار  چرداول ، ضمن تبریک دهه فجر و سالگرد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی حول سه محور استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی در جمع دانش آموزان مدرسه فرهنگ گفت: تامین استقلال کشور و محقق شدن مردم سالاری دینی یکی از ثمرات این انقلاب است.

فتاحی با اشاره به دوران انقلاب و مشارکت دانش آموزان در عظیم ترین تحول کشور افزود: دانش آموزان باید ضمن توجه به ارزشهای دینی و انقلابی در سنگر علم و جهاد از کیان کشور دفاع کنند .

معاون فرمانداربا بیان اینکه : امروز ایران اسلامی نیازمند انقلابی در علم و صنعت و ترویج روحیه کارجهادی است و دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم وظیفه خطیری را بر عهده دارند افزود : جوانان انقلابی دوران انقلاب و جنگ تحمیلی  با جهاد و فداکاری و ایثار جان خود از آرمانهای اسلامی و انقلابی خود دفاع نمودند و اینک نسل سوم انقلاب باید با تلاش و کوشش مضاعف در سنگر علم و دانش ادامه دهنده راه جوانان آن دوره باشند.

فتاحی تاكید كرد: همه ما باید شكرگزار این نعمت الهی باشیم و برای رسیدن به قله های پیشرفت و تعالی این كشور تلاش كنیم تا انقلاب اسلامی بتواند همچنان به رسالت خطیر خود كه نشر صدای آزادی و استقلال است ادامه داده و در جهان باعث نابودی و شكست دشمنان استكباری و استعماری شود.

زمانی مدیر آموزش وپرورش شهرستان در حاشیه این مراسم هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد روحیه نشاط و شادمانی، خلاقیت و تبادل تجربیات بین دانش آموزان و آشنایی با مهارت‌های زندگی و احیای بازی ها وسنت های بومی و حفظ و معرفی فرهنگ اصیل و بومی شهرستان عنوان کرد .

گفتنی است دراین جشنواره  تعداد زیادی ازدانش آموزان  شرکت کننده توانمندی‌های خود را در زمینه های هنری و بازیهای محلی و سنتی و ساخت دست سازه ها به نمایش گذاشتند .

در پایان مراسم توسط مسئولین از غرفه های نمایشگاه  که شامل کتابخانه انقلاب ، دست سازه های دانش آموزی ، صنایع دستی ،عکس وپوسترها با موضوع انقلاب و صنایع دست ساز با موضوع جمهوری اسلامی ایران بازدید بعمل آمد.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب