سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 21373
تاریخ انتشار : 21 بهمن, 1397 - 09:43
سپاه وبسیج از سال گذشته تاکنون همیشه در عرصه خدمت رسانی به مردم تمام توان خود را به کار گرفته وتوانسته خدمات ودستاورد های بسیار خوبی برای نظام جمهوری اسلامی داشته باشد.

به گزارش دیار زاگرس ، پیشرفت های صورت گرفته در انقلاب اسلامی قابل مقایسه با زمان قبل از انقلاب نیست واین درحالی است که درطول 40  سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی همیشه دشمنان با توطئه های مختلف سعی در عدم پیشرفت یا نابودی نظام جمهوری اسلامی داشتند.

امروزه در بسیاری از زمینه ها تجلی واژه اراده ،ایمان و توانستن دیده می شود وخوشبختانه انقلاب اسلامی ایران توانسته به یکی از قدرت ها در سطح دنیا تبدیل شود ودر هر زمینه ای حرفی برای گفتن داشته باشد.

سپاه وبسیج که از دیروز در میدان جنگ حاضر بودند امروز در عرصه خدمت رسانی به مردم وارد شده اند تا هر منطقه ای به خصوص مناطق محروم از پیشرفت وتوسعه برخوردار گردند.

خدمات سپاه فقط به خدمت خاصی محدود نمی شود وخدمات گوناگونی را شامل می شود که زمینه های مختلفی را دربرمی گیرد.

سرهنگ پاسدار پاکزاد نوید فرمانده سپاه چرداول  درگفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:سپاه با هدف حذف محرومیت وخدمت رسانی به مردم در هر زمانی که نیاز باشد با تمام توان پای کار خواهد بودوبا اراده ای که بسیج دارد در هرزمینه ای وارد شود به موفقیت دست خواهد یافت.

وی افزود:47 گروه جهادی در قالب 16 گروه فعال و31 گروه عادی ، با فعالیت  1100 نفر از بسیجیان درقالب اردوهای جهادی به مناطق محروم ومردم شهرستان چرداول ، خدمت رسانی می کنند.

نوید اضافه کرد: در سال های گذشته تعداد 81 واحد در قالب طرح مسکن مددجویان تکمیل شده که امسال 28 واحد در حال ساخت وتا روزهای آینده تکمیل خواهد شد.

فرمانده سپاه چرداول نقش مساجد در مبارزه فرهنگی با دشمنان انقلاب را ضروری دانسته وخاطرنشان کرد: در سال های گذشته 15 مسجد و20 غسالخانه و 4 خانه عالم وامسال 3  مسجد در سطح شهرستان و 1 غسالخانه در حال ساخت وتکمیل شدن می باشد تا با جذب جوانان مناطق مختلف شهرستان به مساجد دشمنان را در رسیدن به اهداف خود ناکام بگذاریم.

نوید با اشاره به اجرای طرح هجرت برای بهسازی مدارس گفت: امسال طرح هجرت با شرکت 270 دانش آموز برای 20 مدرسه سطح شهرستان در عرصه های: رنگ کاری، جوشکاری، زیبا سازی وبرق کاری اجرا شده و50 مورد خدمت بی منت ارائه گردیده و همچنین 60 دانش آموز بی بضاعت در قالب طرح یک کاسب یک دانش آموز مورد حمایت قرار گرفتند.

وی  ، اشتغال زایی را از برنامه های اولویت دار سپاه عنوان کرد وگفت:از ابتدای سال تاکنون اعتباری بالغ بر 3میلیارد ریال  برای اشتغال زایی 37 نفر در قالب طرح های اقتصادمقاومتی وصنایع تبدیلی هزینه گردیده است.

فرمانده سپاه چرداول تصریح کرد:آب رسانی روستای کمول از توابع بخش زاگرس در شهرستان چرداول از جمله دیگرطرح های محرومیت زدایی سپاه است که با اعتبار 200 میلیون ریال و  طول  2 کیلومتراجرا گردیده و با اجرای این طرح 17 هکتار زیرکشت رفته همچنین به طول 15 کیلومتر راه سازی وجاده سازی انجام گردیده است.

نوید بیان داشت:برای اصلاح وضع بهداشتی مناطق محروم در سال های گذشته 250 چشمه سرویس بهداشتی وامسال  45 چشمه سرویس بهداشتی در حال ساخت وتکمیل می باشند.

وی با اشاره به اردوهای سازندگی ومحرومیت زدایی گفت:دراردوهای یک روزه تعداد 1698 نفر روز خدمت رسانی ،در اردوهای سه روزه 72 مورد و در اردوهای 7 روزه 544 مورد خدمت بی منت به مناطق محروم انجام داده اند.

نوید عنوان کرد:گروههای بسیج جامعه پزشکی در قالب طرح شهید رهمنون از ابتدای امسال16تیم پزشکی به مناطق محروم شهرستان خدمات بهداشتی ودرمانی نظیرویزیت رایگان، دارو رایگان، مشاوره  و ... انجام داده اند.

فرمانده سپاه چرداول امنیت را یکی از مولفه های اصلی توسعه برشمرده وگفت:علاوه بر رصد اطلاعاتی دقیق وضعیت شهرستان، گشت های بسیجی محله محور در تمامی مناطق شهرستان چرداول فعال شده است.

فرمانده سپاه چرداول خاطرنشان کرد: در قالب برنامه های بومی محلی در جهت ارتقا وضعیت فرهنگی شهرستان ومبارزه با آسیب های اجتماعی در سطح تمامی مناطق شهرستان شناسایی شده وبرای هر منطقه با توجه به نوع آسیب برنامه ای تدارک دیده شده وبرنامه های مختلف درآن منطقه اجرایی می گردد.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب