سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 21409
تاریخ انتشار : 25 بهمن, 1397 - 11:39
تحلیلگر مسائل سیاسی در تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب و سرفصل استقلال وآزادی رهبر انقلاب گفت: استقلال وآزادی باید کیفی تر شده وبه تمام سطح دنیا گسترش یابد

قدرت اله نیاصادق در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:براساس آیه شریفه «وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرينَ عَلَى الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً» که طبق این آیه تسلط کافران برمومنین از حرام بوده و باید در تمام ابعاد مانند فکری،سیاسی ، اجتماعی و ... استقلال داشته باشیم.

نیا صادق اضافه کرد:هدف اصلی انقلاب اسلامی این است که از قید زورگویان واستکبار در هر زمانی خارج شویم واین انقلاب اسلامی بود که دنیا را ازدو قطبی نجات داده وملت های گرفتار در بند استکبار را امیدوار به استقلال وآزادی کرد.

وی افزود:استقلال وآزادی به این معناست که مستقل فکر کنیم وتصمیم بگیریم ودر سرنوشت خودمان اثرگذار باشیم که نمونه هایی از آن را درقالب مشارکت های مردمی در مسائل سیاسی ،مقابله با فتنه های داخلی ، حضور در صحنه های ملی واستکبار ستیزی وحتی مشارکت در فعالیت های بشردوستانه واجتماعی مردم می بینیم که باید در سطح دنیا گسترش یابد.

نیا صادق بیان داشت:انقلاب اسلامی برپایه 3 شعار اساسی :استقلال،آزادی وجمهوری اسلامی یک حکومت مردمی، دموکراتیک واسلامی بنا نهاده شده است.

استاد دانشگاه وکارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد:رهبرانقلاب با دقت فوق العاده درگام دوم انقلاب براین اصل پافشاری کرده که جوانان ما بتواننداستقلال خودشان را ضمن اینکه قبلا داشتند حفظ بکنند واین را گسترش بدهند تا نمونه تمام عیاری باشند برای ملت هایی باشند  که در بند وزنجیر استکبار گرفتار هستند.

وی داشتن استقلال وآزادی را زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) برشمرده وگفت:وقتی که استقلال وآزادی گسترش یافته وبه اهداف مورد نظر برسیم قطعا زمینه سازی برای ظهور خواهد بود واستقلال وآزادی ما به این معنی است که سرنوشتمان را خودمان انتخاب کنیم واجازه دخالت به بیگانگان ندهیم.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت:عده ای آزادی را در عمل به مدل های غربی وانجام اعمالی می بینند که ضد ارزش های اخلاقی واسلامی است که بایداین نوع تفکرها اصلاح گردد.

نیاصادق عنوان کرد:ممکن است در زمینه تصمیم گیری در داخل کشور مشکلاتی داشته باشیم ولی تصمیم گیرنده نهایی ملت ایران اسلامی در پرتو ولایت فقیه هستند وبه کشورهایی مانند آمریکا وانگلیس حق دخالت نمی دهند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد:درزمینه استقلال وآزادی بنا به بیانیه وتوصیه رهبر انقلاب ضمن اینکه وجود دارد باید کیفی تر شده وبه تمام سطح دنیا برسد.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب