يكشنبه 29 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 21625
تاریخ انتشار : 21 اسفند, 1397 - 08:15
سرلشکر جعفری، فرمانده کل سپاه در مراسم روز ملی راهیان نور در خرمشهر گفت: تربیت نسل جوان یکی از فتح الفتوحات امام خمینی (ره) در انقلاب بود

به گزارش دیار زاگرس ، سرلشگر جعفری که سخنران اصلی این مراسم بود، با اشاره به تربیت نسل جوان با رهنمودهای امام خمینی، اظهار داشت: نسل جوان آن زمان، مقابل دشمن ایستاد و نسل جوان امروز ما همان راه را پیش گرفته است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید ویژه ای بر تربیت نسل جوان داشتند.

سردار جعفری با بیان اینکه حضور گسترده نیروهای مردمی در ماه های اول جنگ، باعث جلوگیری از پیش روی دشمن و تصرف کل خوزستان شد، افزود: بنی صدر نیروهای مردمی را تحمیلی می دانست و اعتقادی به استفاده از نیروهای مردمی نداشت که ناشی از تفکر لیبرالی وی بود اما امام خمینی مقابل او ایستاد.

شایان ذکر است فرمانده کل سپاه که برای حضور در میان کاروان های راهیان نور و بازدید از طرح های اجرا شده توسط سپاه، از طریق فرودگاه آبادان وارد استان خوزستان شده بود، عصر امروز از پروژه شهر آبی خرمشهر که به منظور تامین آب شرب شهروندان این شهر توسط سپاه خوزستان ایجاد شده، بازدید کرد.

 

سرلشکر جعفری در حاشیه این بازدید اظهار داشت: دستگاه های موجود در این شهر آبی، هم آب شور و هم آب هایی با آلودگی بالا را تصفیه و به آب قابل شرب مناسب تبدیل می کنند.

 

وی افزود: این شهر آبی توانایی این را دارد که در مکان هایی که آب موجود نیست، از رطوبت هوا برای تولید آب استفاده کند.

 

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: شهر آبی خرمشهر، نمونه ای عملی از اقدامی است که می تواند نیازهای تمام نقاط کشور به آب شرب مناسب را بر طرف نماید.

 

 

همچنین سرگرد علیرضا خردمند فرمانده سپاه خرمشهر در این خصوص به خبرنگار ما گفت: مجموعه شهر آبی سپاه خرمشهر به صورت صد در صد داخلی و با استفاده از توان و تجهیزات تولید شده توسط مهندسان ایرانی، بسیجی و فارغ التحصیلان دانشگاه امام حسین(ع) در میدان مقاومت شهرستان خرمشهر احداث شده است.

انتهای پیام/

نظر شما