سه شنبه 1 مرداد 1398
کد مطلب: 21782
تاریخ انتشار : 26 فروردين, 1398 - 07:14
مدیر کل بنیاد مسکن ایلام خبر داد:
برآورد خسارت سیل در ۶۱ روستای ایلام
مدیر کل بنیاد مسکن ایلام با اشاره به اینکه برآورد خسارت سیل در ۶۱ روستای ایلام انجام شده است، گفت: بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت‌ها نیاز است.

به گزارش دیار زاگرس ، حبیب الله محبی با اعلام این خبراظهار داشت: نظر به اهمیت و جایگاه روستا در توسعه اقتصادی کشور و پویایی اشتغال و تولید در روستاها و با هدف توجه به ساخت مسکن روستایی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) تأسیس شده است.

وی افزود: احداث و تأمین مسکن محرومان و آبادانی روستاها از مهمترین اهدافی است که در این زمینه دنبال می‌شود، از زمان تأسیس بنیاد مسکن بحث مقاوم سازی در روستا در دستور کار قرار گرفته و واحدهایی که ساخت و ساز می‌شوند باید تمام اصول فنی و آئین نامه‌های مربوطه را رعایت کنند.

محبی عنوان کرد: در سیل اخیر خسارت ۶۰ روستای استان را برآورد شده که بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خساره‌ها نیاز دارند.

وی افزود: برای بخش روستایی احداثی برای هر واحد مسکونی ۴۰ میلیون تومان و برای واحدهای احداثی مسکن شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیر کل بنیاد مسکن ایلام عنوان کرد: البته در کنار این مبالغی را نیز به عنوان بلاعوض در بخش روستایی و شهری پرداخت می‌شود، برای هر واحد مسکونی روستایی ۱۰ میلیون تومان برای احداث و برای هر واحد شهری ۱۲ میلیون تومان بلاعوض از طرف دولت پرداخت خواهد شد.

محبی افزود: سیل زدگان استان در بخش شهر و روستا تا پایان فروردین ماه فرصت دارند تا با مراجعه به شعب بنیاد مسکن در شهرستان‌های استان نسبت به اعلام خسارت خود اقدام کنند.

 

مهر

انتهای پیام

نظر شما