سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 21782
تاریخ انتشار : 26 فروردين, 1398 - 07:14
مدیر کل بنیاد مسکن ایلام خبر داد:
برآورد خسارت سیل در ۶۱ روستای ایلام
مدیر کل بنیاد مسکن ایلام با اشاره به اینکه برآورد خسارت سیل در ۶۱ روستای ایلام انجام شده است، گفت: بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت‌ها نیاز است.

به گزارش دیار زاگرس ، حبیب الله محبی با اعلام این خبراظهار داشت: نظر به اهمیت و جایگاه روستا در توسعه اقتصادی کشور و پویایی اشتغال و تولید در روستاها و با هدف توجه به ساخت مسکن روستایی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) تأسیس شده است.

وی افزود: احداث و تأمین مسکن محرومان و آبادانی روستاها از مهمترین اهدافی است که در این زمینه دنبال می‌شود، از زمان تأسیس بنیاد مسکن بحث مقاوم سازی در روستا در دستور کار قرار گرفته و واحدهایی که ساخت و ساز می‌شوند باید تمام اصول فنی و آئین نامه‌های مربوطه را رعایت کنند.

محبی عنوان کرد: در سیل اخیر خسارت ۶۰ روستای استان را برآورد شده که بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خساره‌ها نیاز دارند.

وی افزود: برای بخش روستایی احداثی برای هر واحد مسکونی ۴۰ میلیون تومان و برای واحدهای احداثی مسکن شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیر کل بنیاد مسکن ایلام عنوان کرد: البته در کنار این مبالغی را نیز به عنوان بلاعوض در بخش روستایی و شهری پرداخت می‌شود، برای هر واحد مسکونی روستایی ۱۰ میلیون تومان برای احداث و برای هر واحد شهری ۱۲ میلیون تومان بلاعوض از طرف دولت پرداخت خواهد شد.

محبی افزود: سیل زدگان استان در بخش شهر و روستا تا پایان فروردین ماه فرصت دارند تا با مراجعه به شعب بنیاد مسکن در شهرستان‌های استان نسبت به اعلام خسارت خود اقدام کنند.

 

مهر

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب