سه شنبه 1 مرداد 1398
کد مطلب: 21792
تاریخ انتشار : 27 فروردين, 1398 - 06:50
استاندار ایلام گفت :مدیرانی که از جوانان گریزان هستند برکنار می‌شوند .

به گزارش دیار زاگرس ، «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست شورای جوانان استان اظهار کرد: جوان امروز یک فرصت است که باید در جهت رفع مشکلات از آن استفاده کرد و خود حامی جوانان هستم و مدیرانی که از جوانان گریزان هستند برکنار می شوند .

وی با اشاره به این که در سال گذشته تلاش شده جوانان محور توجه باشند، تصریح کرد: جوانان صادق هستند، مدیران راه را برای ورود جوانان باز کنند و کسانی که به جوانان توجه نمی کنند اول از همه خود را از توان و خلاقیت جوانان تحریم کرده‌اند .

استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت های خود به همراهی مسئولان با مردم تاکید کرد و گفت: از هر فرصتی چون سفرهای رسمی و غیر رسمی به شهرستان ها، میز خدمت در ادارات و نماز جمعه و سامانه سامد و رادیو و تلویزیون برای ارتباط برقرار کردن با مردم استفاده کرده ام واین یک پیام برای دیگر مسئولان اجرایی دارد وآن مردمی بودن است . 

وی با بیان اینکه سال گذشته در مجموع سال خوبی بود، گفت:  چند سال اخیر برطبق مرکز آمار در سال 97 با 11.2 کم ترین نرخ بیکاری را داشته ایم و در موضوع آسیب‌های اجتماعی نرخ خودکشی حدود 11 درصد نسبت به گذشته در استان کاهش پیدا کرده است .

استاندار ایلام به سیل اخیر هم اشاره کرد و گفت: درسیل اخیر با پیشگیری و پای کار بودن مسئولان بحران مدیریت شد و از چهار سد استان سه سد در اختیار ما بود و در سیل اخیر آنها را خوب مدیریت کردیم قبل از بارندگی خروجی سدها را زیاد کردیم و این تدبیر مناسبی بود که برای حجم بارش های سیل آسا ظرفیت سازی کنیم . 

سلیمانی با بیان اینکه از میان سدها، تتها سد سیمره در اختیار ما نبود و همان مشکل ساز شد، ادامه داد: در آبدانان در یک شب بالای 200 میلی متر باران بارید و اگر زیرساخت ها آماده نبود می توانست اتفاقات تلخی رخ دهد . در دره شهر کمتر از این باران بارید اما چون در بستر رودخانه سیمره این اتفاق افتاد باعث خسارت شد .

وی ادامه داد:قبل از سیل حدود 15 هزار نفر از مردم در طبیعت چادر زده بودند که با اطلاع رسانی قوی آنها را از وقوع سیل آگاه کردیم . از هرطریقی برای اطلاع رسانی به مردم از جمله بلندگوی دستی استفاده کردیم . در آن ایام حتی  خود شخصا به میان مردم چادر نشین رفتم و توصیه کردم که در مناطق حادثه خیز اتراق نکنند .

استاندار ایلام با بیان اینکه قبل از بارندگی‌ها مناطقی که احتمال بارندگی بیشتر بود از جمله دره شهر و بخش ماژین را شخصا رفتم و بازدید کردم و در مناطق حادثه خیز تمهیدات لازم را درنظر گرفتیم که در هنگام سیل اتفاق بدی رخ ندهد، همه عوامل پای کار بودند و درآن شب و روزهای سخت یک لحظه آرام و قرار نداشتیم و روز اول سیل در موج دوم بارش ها به مدت 12 ساعت با کشور قطع ارتباط بودیم .

سلیمانی تصریح کرد: تاکنون  26 هیئت بلند پایه به مناطق سیل زده استان آمده اند و امتیازات زیادی برای مناطق سیل زده گرفته ایم و به سرعت تعیین خسارات سیل را شروع کردیم .

وی ادامه داد: 19 هزار واحد مسکونی در سیل اخیر خسارت دیدند که بیش از 2 هزار منزل مسکونی نیاز به بازسازی کامل دارد .  

 

 

انتهای پیام

نظر شما