سه شنبه 1 مرداد 1398
کد مطلب: 21796
تاریخ انتشار : 27 فروردين, 1398 - 07:43
عضو شورای شهر شباب گفت: با توجه به اعتراضات مردم و روستاهای هم‌جوار، شهرداری شباب در خصوص تصرف این زمین کنار کشیده و درحال حاضر مدیر اوقاف و امور خیریه و بنیاد علوی بر سر ثبت زمین این آرامستان پیگیری حقوقی دارند.

به گزارش دیار زاگرس ، این روزها ادعای مالکیت شهرداری، بنیاد علوی و اوقاف و امور خیریه استان ایلام در خصوص قبرستان شهر شباب به یک مشکل اساسی برای ساکنین این منطقه تبدیل شده است.

در حالی که روز گذشته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، گفت که شهرداری و بنیاد علوی در تلاش برای تجاری سازی و کسب درآمد از این قبرستان هستند، امروز عضو شورای شهر شباب این موضوع را رد کرد و از کناره‌گیری شهرداری در خصوص هر‌گونه تصرف در این زمین خبر داد.

کناره‌گیری شهرداری شباب از مالکیت قبرستان

صفدر منصوری عضو شورای اسلامی شهر شباب دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام با اشاره به توضیحات مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، گفت: زمین آرامستان شهر شباب توسط مردم در ۵۰ سال گذشته حصار‌کشی شده و در حال حاضر سه صاحب، اوقاف و امورخیریه، بنیاد علوی و شهرداری شباب به این آرامستان چشم دوخته‌اند.

وی افزود: این وضعیت سبب شده ساکنین این شهر و همچنین روستاهای اطراف نتوانند با خیال آسوده اموات خود را در این قبرستان دفن کنند.

عضو شورای شهر شباب تصریح کرد: با توجه به اعتراضات مردم و روستاهای هم‌جوار، شهرداری شباب در خصوص تصرف این زمین کنار کشیده و درحال حاضر مدیر محترم اوقاف و امور خیریه و بنیاد علوی بر سر ثبت زمین این آرامستان پیگیری حقوقی دارند.

مخالفت مردم با هرگونه ساخت و ساز

منصوری با اشاره به اینکه کارهای مربوط به این آرامستان توسط خود مردم اداره می‌شود اظهار کرد: مردم شباب و روستاهای اطراف که امواتشان در این آرامستان دفن شده است نیاز به مکانی برای نماز میت، احداث سایبان، پارکینگ ماشین در ایام خاک‌سپاری، محل دفن برای آینده و محلی برای برگزاری مراسمات مذهبی، تاسوعا و عاشورای حسینی دارند.

عضو شورای شهر شباب در پایان افزود: مدیریت محترم اوقاف و امور خیریه استان می‌تواند به اندازه نیاز محوطه امامزاده اقدام به ثبت کند و بی‌شک مردم با هرگونه ساخت‌وساز در این زمین مخالف و هرگونه تصرف در آن را محکوم خواهند کرد.

انتهای پیام

نظر شما