چهارشنبه 26 تير 1398
کد مطلب: 21808
تاریخ انتشار : 29 فروردين, 1398 - 07:21
امام جمعه ایلام گفت: اینکه نماز و ترویج فرهنگ نماز اثرگذار و بیمه‌کننده نسل جوان و سایر اقشار مختلف در برابر هجمه‌های فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی است .

به گزارش دیار زاگرس ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین«الله‌نور کریمی‌تبار»  در نشست شورای نماز استان اظهار کرد: یکی از نیازهای اصلی جامعه امروز تلاش در راستای ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی است و خوشبختانه در استان ایلام در زمینه فرهنگ نماز، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی وجود دارد که باید موردتوجه دستگاه‌های مرتبط و نهادهای فرهنگی قرار گیرد .

وی گفت: امروز دشمنان نظام و انقلاب اسلامی در یک تهاجم گسترده فرهنگی برای سقوط ارزش‌ها و باروهای دینی در بین نسل جوان به هر ابزاری متوسل می‌شوند و در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برنامه‌ریزی گسترده‌ای در این حوزه انجام داده‌اند .

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام،  با تأکید بر اینکه نماز و ترویج فرهنگ نماز اثرگذار و بیمه‌کننده نسل جوان و سایر اقشار مختلف در برابر هجمه‌های فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی است، گفت: همه ما بر ضرورت‌های ترویج نماز آگاه هستیم اما باید در این زمینه اقدام عملی انجام و شورای اقامه نماز استان برنامه‌ریزی منسجم و هدفمندی انجام دهد .

کریمی‌تبار ادامه داد: یکی از مهم‌ترین راه‌های ترویج فرهنگ نماز آموزش با اساس و فلسفه نماز در دوران نوجوانی و کودکی است و مشکلاتی در اجرای اقامه نماز در سطح مدارس وجود دارد باید شناسایی و راه‌کارهای برطرف کردن این آسیب‌های باکار کارشناسی مرتفع شود .

وی خاطرنشان کرد: قبل از آغاز سال تحصیلی جدید نشست هماهنگی با آموزش‌وپرورش اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات و دیگر نهادهای مرتبط، تشکیل و در راستای برنامه‌ریزی مدون برای حضور طلاب و روحانیون در سطح مدارس برای اقامه نماز اقدام جدی صورت گیرد .

امام‌جمعه ایلام، در پایان با تأکید بر آماده کردن زیرساخت‌ها و فضای لازم در محل پارک‌ها و مراکز تجاری و تفرجگاه‌ها برای اقامه نماز جماعت، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات با توجه به‌قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان و فصل گرم سال، تجهیز و فرشینه کردن و همچنین نظافت نمازخانه‌های پارک‌ها و فضاهای سبز است که شهرداری باید در این زمینه توجه جدی‌تری داشته باشد .

 

انتهای پیام

نظر شما