جمعه 26 مهر 1398
کد مطلب: 21864
تاریخ انتشار : 17 ارديبهشت, 1398 - 08:59
مراسم گرامیداشت و تجلیل از مقام معلم و شهدای فرهنگی با حضور مسئولین استانی وشهرستانی در شهر سرابله برگزار شد.

به گزارش دیار زاگرس ، در ابتدای این مراسم زمانی، مدیر آموزش وپرورش شهرستان ضمن خیر مقدم به مدعوین، مسئولین، فرهنگیان ودانش آموزان وتبریک هفته معلم گفت:اهمیت علم ودانش بر کسی پوشیده نیست. هفته معلم مزین به خون شهید استاد مطهری است که امیدوارم ما معلمین بتوانیم گامهای مثبتی درجهت ترویج فرهنگ کشورمان برداریم زمانی ادامه داد: تنها راه برون رفت از مشکلات امروز توجه جدی به آموزش وپرورش است ،نگاه ها به آموزش وپرورش باید تغییر کند وتجلیل از معلم در سطح کشور همگانی شود.

زمانی در بخشی دیگر ازسخنان خود به انتخاب معلمان برتر اشاره کرد و اعلام کرد که برگزیده نشدن در این انتخاب دلیل بر عملکرد ضعیف فرهنگیان انتخاب نشده نیست زیرا همه همکاران در جهت تربیت آینده سازان سنگ تمام گذاشته اند اما از لحاظ شیوه نامه معلمانی که دارای مدارک ومستندات لازم می باشند انتخاب شده اند.    

اله وردی معاون آموزشی اداره کل آموزش وپرورش استان نیزضمن تبریک روز معلم به کلیه فرهنگیان اعلام کرد از اهمیت مقام معلم همین بس که این شغل به انبیاء داده شد اله وردی در ادامه به معرفی شخصیت استاد مطهری پرداخت وابراز امیدواری کرد که همه ما بتوانیم این استاد بزرگ را سر لوحه کار خود قرار دهیم.

اله وردی در پایان از نقش واهمیت جایگاه معلم سخن گفت واعلام داشت با وجود تمامی مشکلات اقتصادی و معیشتی معلمان عزت نفس معلمان عزیز، نگذاشته است که مشکل یا خدشه ای در امور تعلیم وتربیت دانش آموزان پیش بیاید.

قابل ذکر است که این مراسم با استقبال زیاد مدعوین وبرنامه های شاد و مهیچ برگزار گردید ودر پایان از3شهید فرهنگی،8 معلم برتر وهمچنین40بازنشسته فرهنگی با اهداء هدایا ولوح سپاس تجلیل بعمل آمد .

نظر شما