سه شنبه 1 مرداد 1398
کد مطلب: 21865
تاریخ انتشار : 17 ارديبهشت, 1398 - 10:02
رییس امور عشایری چرداول از اختصاص سه میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به عشایر بخش زردلان از توابع این شهرستان خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ، حسین امرایی با اعلام این خبر گفت: به منظور بهره مندی عشایر منطقه زردلان بخش هلیلان از آب آشامیدنی و حفر چاه، زمینی به مساحت 700 مترمربع توسط یک خیر هلیلانی بنام آقای میراحمدی به اداره امور عشایری شهرستان اهدا شد.
وی اضافه کرد: برای حفر و ساخت این حلقه چاه اعتباری با مبلغ سه میلیارد ریال اختصاص یافته که در حال راه اندازی و استفاده عشایر منطقه زردلان است.
رئیس امور عشایری چرداول تاکید کرد: تامین آب آشامیدنی و جاده مناسب از نیازهای ضروری عشایر زردلان است.
امرایی اضافه کرد: عشایر تامین کننده مواد لبنی، پروتئنی و گوشت قرمز در سطح استان ایلام هستند و برای حمایت از این قشر برنامه هایی چون: توزیع مواد دامی، بیمه عشایر، بیمه دام سبک، تسهیلات بانکی مناسب؛ توزیع آرد، کنسانتره و جو ، توزیع پنل های خورشیدی صورت گرفته است.
وی یادآور شد: همچنین برای حمایت از تولید عشایر سال گذشته 11 میلیارد ریال تسهیلات بانکی از طریق سامانه کارا و همچنین 6میلیارد ریال از منابع داخلی اداره کل عشایری استان به عشایر سطح چرداول پرداخت شده است.
بهسازی چشمه آب روستای بیشی زردلان و 350 ساعت کار تسطیح و مرمت جاده های ارتباطی عشایر تخریب شده از سیل فروردین از دیگر کارهای انجام شده توسط امور عشایر شهرستان چرداول است.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب