پنجشنبه 25 مهر 1398
کد مطلب: 21871
تاریخ انتشار : 18 ارديبهشت, 1398 - 06:47
تمهیدات لازم برمقابله با آتش سوزی در چرداول؛
از تشکیل تیم های واکنش سریع تا هماهنگی دستگاهای اجرایی
به منظور مقابله با آتش سوزی تهمیداتی از سوی مسئولان شهرستان چرداول برای مقابله با این پدیده اندیشیده شده است.

به گزارش دیار زاگرس ، آتش سوزی یکی از بلایایی است که هم به صورت طبیعی وهم جنبه انسانی به خود می گیرد وغفلت کوچکی آتش سوزی بزرگی راه می اندازد که دراین رابطه همه مسئولیت دارند.

امسال به سبب بارندگی های مناسب وپوشش گیاهی خوب در سطح شهرستان چرداول برای فصل تابستان باید منتظر آتش سوزی باشیم بنابراین از هم اکنون تمهیداتی را باید اندیشید.

مراد یگانه فرماندار چرداول در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:همه دستگاهها باید برای مقابله با آتش سوزی آماده باشند.

وی افزود:برای مقابله با آتش سوزی مردم وهمه دستگاههای اجرایی با همکاری رسانه های آموزش های لازم را برای پیشگیری از آتش سوزی در اختیار همه قرار داده وبرای مقابله با این پدیده با هم همکاری کنند.

فعال سازی تیم های واکنش سریع برای مقابله با آتش سوزی

مسلم دژم خوی رئیس منابع طبیعی شهرستان چرداول درخصوص تهمیدات لازم برای آتش سوزی اظهار کرد: به منظور مقابله با هرگونه آتش سوزی در سطح جنگهایی شهرستان دو اکیپ واکنش سریع در این اداره تشکیل شده که به صورت کشیک ۲۴ ساعته کارخود را انجام می‌دهند.

وی افزود:دو دیده بان در برجک دیدبانی بانکول مستقرشده که کار اطلاع رسانی به موقع را برعهده دارند و تعداد آن‌ها در روز‌های گرم سال به چهار نفر نیز افزایش می‌یابند.

دژم خوی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از بروز آتش سوزی در مراتع، مناطق بحرانی  شناسایی و مشخص شده است وتمهیدات لازم ازجمله کلاس های آموزش برای دامداران و آتش بر دراین مناطق اجرامی شود.

 

انتهای پیام

نظر شما