پنجشنبه 25 مهر 1398
کد مطلب: 21902
تاریخ انتشار : 23 ارديبهشت, 1398 - 05:56
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: با توجه به عهدشکنی های آمریکا وایادی آن بهترین راه خروج کامل از برجام است

به گزارش دیار زاگرس ، قدرت اله نیا صادق درگفتگو با خبرنگار دیار زاگرس درخصوص تحولات اخیرکشور  گفت: در خصوص برجام باید گفت از همان پایه یک امر اشتباهی بود چرا که به فرموده امام خمینی (رحمه الله علیه) رژیم آمریکا تروریست بالذات دولتی است و بنابراین مذاکره با یک همچو کشور مستکبر تروریست و تروریست پروری کاری بسیار اشتباه بود.

وی افزود: همچنانکه رهبرانقلاب فرمودند بنده به مذاکره با گروه 5+1 خوشبین نیستم و دیدیم بعد از چند سال مذاکره و پایبندی صد در صدی جمهوری اسلامی ایران به مفاد برجام و عدم پایندی طرف مقابل باعث عقب افتادگی صنعت هسته‌ای و تضعیف موقعیت جمهوری اسلامی ایران گردیده و با خروج یکجانبه کشور استکباری و تروریستی آمریکا ی جنایتکار بسیار بجا بود به فرمود مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در صورت پاره کردن برجام توسط آمریکا و ایادی مدعی حقوق بشر بایستی آنرا آتیش می زدیم که متاسفانه دولت مردان در سایه ی بی تدبیری و ترس از طرف مقابل باز به فکر حفظ جنازه برجام هستند

نیا صادق خاطرنشان کرد: در حال حاضر بهترین راه خروج کامل از برجام بدتر از ترکمانچای و قرار داد های ننگین دوره قاجار یه است تا آمریکا ی جنایتکار و شرکای  اروپایی خبیث و مکارش سر جایشان بنشینند و با تقویت اقتصاد مقاومتی و رابطه با همسایگان و کشورهای مستقل خواهیم توانست از این پیچ تاریخی گذر کنیم.

این استاد دانشگاه بیان داشت:هیاهوی جدید دولت ترامپ برای افزایش فشار روانی بر دولت و ملت ماست که مجبور به پذیرش برجام منطقه ای و موشکی و حقوق بشر و امثال اینها بشود در  حالیکه ملت ایران اسلامی متوجه خسارت محض برجام شده و هرگز به هر دولت مردی که خواستار مذاکره با آمریکا ی جنایتکار باشد اجازه نخواهند داد

وی اضافه کرد: قطعا هر کسی در هر پست و مقامی خواستار تداوم مذاکره باشد باید وی را نفوذی دشمن تلقی کنیم چرا که تداوم مذاکره در خصوص برجام باعث  تضعیف ملت جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی در پایان با اشاره به آیه ای از قرآن گفت:برخی از افراد ضعیف یا وابسته، به بهانه قدرت دشمنان اسلام ضرورت کوتاه آمدن و عقب نشینی در برابر فشارهای سیاسی و اقتصادی آنان را تبلیغ می‌کنند. در پاسخ این افراد خداوند متعال می فرماید :

«فَتَرَ‌ى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِم مَّرَ‌ضٌ يُسَارِ‌عُونَ فِيهِمْ يَقُولُونَ نَخْشَىٰ أَن تُصِيبَنَا دَائِرَ‌ةٌ ۚ فَعَسَى اللَّـهُ أَن يَأْتِيَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ‌ مِّنْ عِندِهِ فَيُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا أَسَرُّ‌وا فِي أَنفُسِهِمْ نَادِمِينَ ﴿٥٢﴾»

«مى‌بينى كسانى كه در دلهايشان بيمارى است، در [دوستى‌] با آنان شتاب مى‌ورزند. مى‌گويند: «مى‌ترسيم به ما حادثه ناگوارى برسد.» اميد است خدا از جانب خود فتح [منظور] يا امر ديگرى را پيش آورد، تا [در نتيجه آنان‌] از آنچه در دل خود نهفته داشته‌اند پشيمان گردند. »

(سوره مباركه مائده –  آيه 52)

 

 

 

انتهای پیام

نظر شما