سه شنبه 1 مرداد 1398
کد مطلب: 21935
تاریخ انتشار : 29 ارديبهشت, 1398 - 06:36
امام جمعه ایلام گفت: خیرین با کمک به افراد نیازمند در واقع با خداوند متعال معامله می‌کنند و کارهای خیر این افراد توشه آخرت آنان خواهد شد.

به گزارش دیار زاگرس ، اله‌نور کریمی‌تبار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام عصر امروز در جشن گلریزان جامعه هدف بهزیستی استان گفت: افرادی که برای تامین نیازهای ضروری زندگی خود به نهادهای حمایتی مراجعه می‌کنند یعنی نیازمند کمک هستند بنابراین کمک به این افراد در زندگی آنان بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: خیرین با کمک به افراد نیازمند در واقع با خداوند متعال معامله می‌کنند و کارهای خیر این افراد توشه آخرت آنان خواهد شد.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: توجه به فقرا و محرومان از صفات انبیاء و کمک به نیازمندان یک وظیفه همگانی است.

محمد نوذری، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز در این آیین گفت: در عصاره ادبیات فارسی دو واژه خاص همواره مورد توجه قرار گرفته یکی عشق به ائمه و دیگری نکویی و خیراندیشی است که همواره به عنوان هنر ایرانی در طول تاریخ از آن نامبرده شده است.

وی افزود: در فرهنگ دین اسلام برگزاری جشن گلریزان در راستای کمک به نیازمندان هویتی ایرانی محسوب می‌شود و این امر مهم به عنوان مهم‌ترین فلسفه اندیشه اسلامی نامگذاری شده است.

وی عنوان کرد: خدمت به محرومین و نیازمندان ثواب فراوانی دارد و کار آنها دارای اجر معنوی است.

لازم به ذکر است، در پایان این جشن بیش از ۵۰۰ سبد غذایی و ۳۰۰ میلیون ریال وجه نقد توسط خیرین برای کمک به مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان در ماه مبارک رمضان فراهم شد.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب