سه شنبه 1 مرداد 1398
کد مطلب: 22054
تاریخ انتشار : 22 خرداد, 1398 - 06:54
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: مرکز آمار ایران تعداد بیکاران ایلام را ۲۰ هزار نفر اعلام کرده که در این صورت نباید هیچ فرد بیکاری در استان وجود داشته باشد، لذا این آمار کاملا اشتباه است.

به گزارش دیار زاگرس ، شکرالله شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جلسه شورای اشتغال استان اظهار داشت: سال گذشته ۵ هزار شغل به تبع دریافت تسهیلات روستایی در استان ایجاد شده و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود در صنعت نفت، صنایع و ... ۵ هزار شغل دیگر نیز ایجاد شود.

وی افزود: مرکز آمار ایران تعداد بیکاران ایلام را ۲۰ هزار نفر اعلام کرده که با این تعداد اشتغال‌زایی نباید هیچ فرد بیکاری در استان وجود داشته باشد، لذا این آمار کاملا اشتباه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: اگر آمار بیکاری استان درست محاسبه شود بیش از ۵۰ هزار نفر بیکار هستند. ایجاد اشتغال، آمار نادرست مرکز آمار ایران در مورد تعداد بیکاران ایلام را رفع نمی‌کند بنابراین این مشکل باید به‌طور جدی بررسی شود.

شیرخانی عنوان کرد: ۱۶۰ هزار خانوار در استان زندگی می‌کنند که اگر در هر خانواده‌ای یک نفر بیکار باشد که بیشتر از این است تعداد بیکاران ایلام بیشتر از ۸۰ هزار نفر است و هر سال به این تعداد افزوده می‌شود.

وی با اشاره به این‌که یکی از اشکالات و آسیب‌های جدی در حوزه کار و اشتغال، رویکرد آموزش و پرورش و نحوه آموزش‌ها است، خاطرنشان کرد: افزایش فارغ‌التحصیلان متعدد در رشته‌های مختلف، عدم مهارت‌آموزی و مهارت‌آفرینی در بین جمعیت جویای کار استان، از عمده دلایل افزایش آمار بیکاری در کشور و از جمله ایلام است

لازم به ذکر است، ایلام با جمعیتی بیش از ۶۰۰ هزار نفر کم‌جمعیت‌ترین استان کشور محسوب می‌شود.

 

فارس

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب