سه شنبه 1 مرداد 1398
کد مطلب: 22055
تاریخ انتشار : 22 خرداد, 1398 - 06:57
رئیس پلیس‌راه استان گفت: ادوات کشاورزی متخلف به‌ویژه کمباین‌ها در سطح جاده‌های استان توقیف می‌شوند.

به گزارش دیار زاگرس ، رئیس پلیس‌راه استان ایلام  با اعلام این خبر گفت: با توجه به افزایش تردد انواع ادوات کشاورزی همزمان با فصل برداشت محصولات و به‌منظور پیشگیری از تصادفات دلخراش رانندگی به تمامی تیم‌های گشتی پلیس‌راه ابلاغ شده که با ادوات کشاورزی متخلف به‌ویژه کمباین‌ها در سطح جاده‌ها برخورد شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بعضاً مشاهده می‌شود برخی از رانندگان کمباین‌ها نسبت به حرکت درآوردن وسیله نقلیه خود بدون علائم و تجهیزات ایمنی و با تیغه‌های برش در سطح جاده‌ها اقدام می‌کنند و این اقدام بسیار خطرناک بوده و در صورت برخورد با وسایل نقلیه، موجب مجروح و یا کشته شدن رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه مقابل می‌شود.

رئیس پلیس‌راه استان عنوان کرد: به‌همین منظور در اجرای دستور مقام قضایی به تمامی تیم‌های گشتی پلیس‌راه استان ابلاغ شده در صورت مشاهده این دسته از وسایل نقلیه که در سطح جاده‌ها تردد می‌کنند و به وسیله کامیون‌های کفی حمل نمی‌شوند نسبت به توقیف آن‌ها اقدام شود.

همتی‌زاده خاطرنشان کرد: تمامی ماشین‌های کشاورزی برابر ماده ۳۹ آیین‌نامه ایمنی ماشین‌ها و ادوات کشاورزی ملزم به نصب علائم هشداردهنده، چراغ های روشنایی و چراغ‌های گردان احتیاط جهت تردد در سطح جاده‌ها هستند.

وی در پایان اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد ۵۰۰ دستگاه از ادوات کشاورزی استان با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با نصب شبرنگ و علائم هشداردهنده به منظور افزایش ایمنی تردد و کاهش تصادفات رانندگی نمایان‌سازی شده‌اند.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب