شنبه 30 شهريور 1398
کد مطلب: 22130
تاریخ انتشار : 13 تير, 1398 - 06:42
در سایه بی‌تدبیری و عدم نظارت دستگاههای مسؤول، فعالیت تورهای گردشگری هنجارشکن در برخی نقاط استان ایلام ادامه دارد؛ موضوعی که حالا دادستان مرکز استان، از ورود دادستانی به آن خبر داده است.

به گزارش دیار زاگرس ،  مدتی است برخی تورگردان‌ها و مدیران برگزاری تورهای داخلی تلاش می‌کنند تا با تبلیغات و ذکر عناوین جذاب، مشتری‌های بیشتری را به سوی خود جلب کنند؛‌البته تورهایی که بدون رعایت هیچ ضابطه‌ای فعالیت می‌کنند و امنیت اخلاقی و اجتماعی خانواده‌ها را هدف قرار می‌دهند.

عدم رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی و قوانین رسمی کشور از سوی عده‌ای از گردشگران که عمدتاً به وسیله تورهای گردشگری عازم مناطق گردشگری استان ایلام می‌شوند، سبب هنجارشکنی‌های علنی شده و متاسفانه این روند در استان رو به افزایش است.

انتشار این تبلیغات در فضای مجازی که امروز بیشتر در دسترس نسل جوان و نوجوان قرار دارد مشکلی جدی برای آنان به وجود آورده که باید برای رفع این مشکل تلاش شود. (تصاویر زیر مربوط به یکی از همین تورهای هنجارشکن است)

عدم نظارت کافی بر عملکرد این تورها، شاید مهمترین دلیل هنجارشکنی‌های سریالی آنها باشد که به نظر می‌رسد، دستگاههای مسئول باید پاسخگوی این وضعیت باشند و ورود مسولان قضایی استان بخصوص دادستان به عنوان مدعی‌العموم نیز تاثیرگذار است.

چندی پیش گزارشی در خبرگزاری فارس در این خصوص منتشر شد که در مصاحبه با مدیر یکی از این تورهای گردشگری «مختلط» عنوان شد، از جانب میراث فرهنگی مجوز لازم را برای فعالیت گرفته‌اند؛‌ این در حالی است که شنبه‌زاده مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام این موضوع را تکذیب کرد و گفت: موضوع را به پلیس فتا و نیروی انتظامی برای پیگیری ارجاع داده‌ایم.

اما متاسفانه دیده می‌شود که هیچ برخوردی با چنین گروه‌هایی صورت نگرفته و کماکان مثل سابق و چه بسا علنی‌تر به فعالیت خود ادامه می‌دهند! این گروه‌ها به‌صورت مختلط سفر می‌کنند.

اما به راستی مشکل از کجاست؟

شنای مختلط، رقص و پایکوبی، بی‌بند و باری و کشف حجاب از جمله اقداماتی است که به‌صورت عادی در این گروه‌ها رخ می‌دهد و گویا به فرهنگ عادی آنها تبدیل شده است.

 با تورهای گردشگری هنجار شکن برخورد جدی خواهد شد

افشار خسروی‌زاد دادستان ایلام در این زمینه و در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: موضوع هنجارشکنی برخی تورهای گردشگری استان چند وقت پیش نیز به من اطلاع داده شد، از ضابط درخواست کردم مستندات لازم را برای برخورد قاطع و جدی با این افراد ارائه دهد ولی تاکنون اقدامی در این راستا از سوی وی صورت نگرفته است.

وی افزود: تا وقتی که مسوولان «ملاحظه» افراد را می‌کنند، عدالت اجرا نخواهد شد؛ لذا باید برای حل این مشکل چاره‌اندیشی شود.

دادستان مرکز استان ایلام اظهار داشت: به بسیاری از مسائل استان شخصا ورود خواهم کرد و دادستانی به عنوان مدعی‌العموم از حق و حقوق عامه مردم دفاع خواهد کرد و این امر از مهمترین وظایف دستگاه قضاست.

وی ادامه داد: دادستانی به موضوعات مهمی که مهمترین دغدغه مردم استان بود ورود کرده که خوشبختانه آثار مثبت و تاثیرگذاری در پی داشته است.

خسروی زاد تاکید کرد: ارائه ادله و سند در راستای برخورد با تورهای گردشگری هنجارشکن، به حل این موضوع زودتر کمک خواهد کرد؛ بسیاری از این مسائل به جد پیگیری شده و به نتیجه نیز رسیده است.

فارس

انتهای پیام

نظر شما