سه شنبه 1 مرداد 1398
کد مطلب: 22140
تاریخ انتشار : 15 تير, 1398 - 06:33
امام جمعه ایلام گفت: اسلام، حجاب را از مصادیق مهم تحقق امنیت اجتماعی در جامعه معرفی کرده است و خداوند در قرآن کریم به مردان و زنان توصیه کرده در نگاه و گفتار عفت داشته باشند.

به گزارش دیار زاگرس ، حجت‌الاسلام والمسلمین  اله‌نور کریمی‌تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام در خطبه‌های امروز نماز جمعه اظهارداشت: افراد باتقوا چشمانشان را از چیزهایی که خداوند منع کرده فرو برده زیرا امنیت اجتماعی افراد با مقوله نگاه کردن، پوشش و حجاب ارتباط دارد.

وی افزود: حجاب زمینه‌ساز امنیت فردی و جامعه است و این مقوله همواره از ضروریات دین اسلام به‌شمار می‌رود، اگر چنانچه پوشش مناسب باشد زمینه نگاه‌های آلوده نیز کاسته می‌شود و فردی که نگاهش را کنترل کند قلبش به آرامش خواهد رسید

نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: خداوند در آیات قرآن کریم به مردان و زنان توصیه کرده در نگاه و گفتار عفت داشته باشند، مبادا افرادی که بیمار‌دل هستند در مورد شماها فکر بد کرده و نگاه شیطانی به بانوان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی در برابر نماینده فرستاده آمریکا به ایران، نشان داد که استکبار و متحدانش در برابر مقاومت ملت هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند و همواره شکست خواهند خورد.

کریمی‌تبار اضافه کرد: اخیراً رئیس جمهوری گفته که لازم نیست در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس حضور داشته باشد به‌رغم هیاهویی که علیه دولت سوریه به راه انداخته شد رسماً وارد جنگ با این کشور نشد، و این یعنی توان حضور در منطقه را ندارد.

امام جمعه شهر ایلام گفت: در شرایطی کنونی انقلاب و نظام با کمک خداوند متعال شعارها را تحقق داده و رو به پیشرفت است، خدای دهکده جهانی(آمریکا) رو به نابودی است، بنابراین ملت و مسوولین باید بیشتر از گذشته به ارزش‌های انقلاب پایبند باشند.

وی در پایان دهه کرامت را به تمامی مسلمانان جهان به‌خصوص ملت ایران تبریک گفت.

 

فارس

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب