شنبه 30 شهريور 1398
کد مطلب: 22140
تاریخ انتشار : 15 تير, 1398 - 06:33
امام جمعه ایلام گفت: اسلام، حجاب را از مصادیق مهم تحقق امنیت اجتماعی در جامعه معرفی کرده است و خداوند در قرآن کریم به مردان و زنان توصیه کرده در نگاه و گفتار عفت داشته باشند.

به گزارش دیار زاگرس ، حجت‌الاسلام والمسلمین  اله‌نور کریمی‌تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام در خطبه‌های امروز نماز جمعه اظهارداشت: افراد باتقوا چشمانشان را از چیزهایی که خداوند منع کرده فرو برده زیرا امنیت اجتماعی افراد با مقوله نگاه کردن، پوشش و حجاب ارتباط دارد.

وی افزود: حجاب زمینه‌ساز امنیت فردی و جامعه است و این مقوله همواره از ضروریات دین اسلام به‌شمار می‌رود، اگر چنانچه پوشش مناسب باشد زمینه نگاه‌های آلوده نیز کاسته می‌شود و فردی که نگاهش را کنترل کند قلبش به آرامش خواهد رسید

نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: خداوند در آیات قرآن کریم به مردان و زنان توصیه کرده در نگاه و گفتار عفت داشته باشند، مبادا افرادی که بیمار‌دل هستند در مورد شماها فکر بد کرده و نگاه شیطانی به بانوان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی در برابر نماینده فرستاده آمریکا به ایران، نشان داد که استکبار و متحدانش در برابر مقاومت ملت هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند و همواره شکست خواهند خورد.

کریمی‌تبار اضافه کرد: اخیراً رئیس جمهوری گفته که لازم نیست در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس حضور داشته باشد به‌رغم هیاهویی که علیه دولت سوریه به راه انداخته شد رسماً وارد جنگ با این کشور نشد، و این یعنی توان حضور در منطقه را ندارد.

امام جمعه شهر ایلام گفت: در شرایطی کنونی انقلاب و نظام با کمک خداوند متعال شعارها را تحقق داده و رو به پیشرفت است، خدای دهکده جهانی(آمریکا) رو به نابودی است، بنابراین ملت و مسوولین باید بیشتر از گذشته به ارزش‌های انقلاب پایبند باشند.

وی در پایان دهه کرامت را به تمامی مسلمانان جهان به‌خصوص ملت ایران تبریک گفت.

 

فارس

انتهای پیام

نظر شما