شنبه 30 شهريور 1398
کد مطلب: 22158
تاریخ انتشار : 20 تير, 1398 - 07:35
کمبود آب درروستاهای بخش «هلیلان» شهروندان را در زمینه تامین آب شرب به ویژه در فصل تابستان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو کرده است.

به گزارش دیار زاگرس ، «هلیلان» بخشی از توابع شهرستان چرداول در فاصله 110 کیلومتری با مرکزاستان ایلام و 70 کیلومتری مرکز شهرستان چرداول و جمعیتی بالغ بر 30 هزار نفر از مناطق محروم استان ایلام است که امروزه مشکل آب شرب آن در برخی از روستاهای «هلیلان» به یک معضل اساسی تبدیل شده که این امر حتی مهاجرت از روستا به شهر را نیز در پی داشته است و در حال حاضر تامین آب شرب تعداد زیادی از روستاهای این بخش با مشکل روبه‌رو شده و نبود آب شُرب  هر روز بر تعداد روستاهای نیازمند بر آبرسانی سیار می‌افزاید.

هر چند مسئولان تلاش دارند که آب شُرب این بخش و روستاهای تابعه را با آبرسانی به وسیله تانکر تامین کنند اما ادامه این روند در آینده موجب «بحران آب»، «مهاجرت روستائیان» و ایجاد «حاشیه نشینی» در شهرها و افزایش معضلات شهری اعم از بیکاری و ضعف اقتصاد می‌شود.

با توجه به افزایش دما در استان ایلام و نبود آب واقعیت در سختی روزگار می‌گذرانیم

امیر خسروی از شهروندان روستایی بخش هلیلان در مورد نبود آب شُرب  روستای محل سکونت خود به نام «چم زرد ماهیزان» با بیان سختی زندگی در روستای «چم‌زرد ماهیزان» کمبود آب شُرب را عامل مشکلات بسیاری برای این روستا از نظر بهداشتی، مصرف روزانه نام می‌برد و می‌گوید: با توجه به افزایش دما در استان ایلام و نبود آب واقعیت در سختی روزگار می‌گذرانیم.

وی قطعی مطلق 4 روز آب را ضعف پیگیری و توجه مسئولان نام می‌برد و می‌افزاید: برنامه‌ریزی درست و در فکر مردم بودن توسط مسئولان آبفای روستایی اگر بود نباید روستاهای بخش هلیلان 4 روز تمام آب نداشته باشند.

برقراری آب روستاهای بخش«هلیلان» در اولویت است

نورالله تیموری مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان ایلام، برقراری آب روستاهای بخش«هلیلان» و سایر مناطق را اولویت دستگاه متبوعه(شرکت آب و فاضلاب روستایی) می‌داند و در ارتباط با برطرف کردن مشکل آب شُرب اظهار داشت: مشکل خطوط آب فردا «پنجشنبه 20 تیرماه» با اعزام بیل مکانیکی و جوشکار در منطقه برطرف می‌شود و شهروندان هلیلانی از این بابت نگران نباشند. 

 

تسنیم

انتهای پیام

نظر شما