سه شنبه 26 شهريور 1398
کد مطلب: 22214
تاریخ انتشار : 31 تير, 1398 - 06:42
مدیرکل امور عشایری استان ایلام گفت: سالانه بیش از 25 هزار تن شیر توسط عشایر استان تولید می‌شود، اما یکی از مهمترین مشکلات جامعه عشایری فروش محصولات است، چرا که اکثر این تولیدات توسط دلالان به خارج از استان ارسال می‌شود.

به گزارش دیار زاگرس ،  علی سلیمی با اعلام ابن خبراظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات جامعه عشایری ایلام فروش محصولات است، چرا که اکثر این تولیدات توسط دلالان به خارج از استان ارسال می‌شود.

وی افزود: عشایر استان سالانه حدود ۴۶۵ تن روغن حیوانی به ارزش اقتصادی ۵۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تولید می‌کنند.

مدیرکل امور عشایری استان تصریح کرد: همچنین ۲۵ هزار و ۱۷۸ تن شیر، ۷۹۰۰ تن گوشت قرمز و سفید، ۱۵۷۰ تن پشم، ۳۱۰۰ تن محصولات باغی، ۴۱ هزار تن محصولات زراعی و ۳۷۲ تن کشک توسط عشایر استان تولید می‌شود.

وی عنوان کرد: هم‌اکنون هر ده روز یک بار، دو هزار لیتر آب بین عشایر استان ایلام توزیع می‌شود که این میزان آب، تنها کفاف آب شرب و غذای آنان را می‌کند و عشایر برای تامین آب مورد نیاز احشام خود مجبور به خرید آب هستند.

سلیمی خاطرنشان کرد: برای توزیع آب در بین عشایر استان ایلام، ۳۳ دستگاه خودروی آب‌رسان شامل تانکرهای حمل آب ۶ هزار لیتری و تراکتور لازم داریم که با توجه به محدودیت‌های اعتباری در حال حاضر با ۱۳ دستگاه دولتی خدمات آب‌رسانی انجام می‌شود.

به گفته وی، ۹۷۳۶ خانوار با جمعیت ۶۰ هزار نفر و یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام در ۹۵ کانون عشایری استان ایلام زندگی می‌کنند.

گفتنی است،  در دو سال گذشته بیش از ۸ هزار میلیارد ریال برای تولید گوشت قرمز به عشایر کشور تسهیلات پرداخت شده و ۴ هزار میلیارد ریال نیز برای تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز در بهار ۹۸ به عشایر کشور پرداخت شد.

انتهای پیام

نظر شما