سه شنبه 26 شهريور 1398
کد مطلب: 22218
تاریخ انتشار : 31 تير, 1398 - 07:48
پل جزمان در بخش هلیلان شهرستان چرداول در وضعیت خطرناکی قرار دارد که توجه مسئولین به این پل را می طلبد.

به گزارش دیار زاگرس ، رودخانه دايمي «جزمان»  که 30 كيلومتر طول دارد، در شهرستان هاي سيروان و چرداول(بخش هليلان)و كرمانشاه در استان هاي ايلام و كرمانشاه جريان داشته واز کنار روستاهای پله كبود ، پشته تنگ، شیراوند(جوبشهر)و خرده چشمه  از بخش هلیلان عبور کرده و در روستاي دارپروشه به رود سميره مي ريزد. اين رود از ريزابه هاي رود سميره بوده و حوزه آن خليج فارس و درياي عمان است.

در سالهای گذشته  به علت خشکسالی رود جزمان خشک وگاهی کم آب شده که در اثر بارندگی های  امسال وسال گذشته گویا جان تازه ای گرفته وبه جوش وخروش افتاده ولی مساله که باعث نگرانی مردم هلیلان شده تخریب شدن پل جزمان است که این نگرانی را به وجود آورده که این پل کی تخریب می شود وباعث به خطر افتادن جان مردم می شود.

هرچند وقت یکبار مسئولین استان وشهرستان خبراز تعمیر این پل می دهند اما باز هم به وقت بحران که می رسد این پل دوباره تخریب می شود که دلیلی برعدم تعمیر اصولی این پل است.

جلیلیان از اهالی بخش هلیلان درگفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:پل جزمان در وضعیت خطرناکی قرار دارد واین پل هرچه زودتر باید تعمیر گردد.

وی افزود:درسال های گذشته اقداماتی برای تعمیر پل آن صورت گرفته ولی باید این پل به صورت اصولی تعمیر واصلاح گردد تا اتفاقی جان مردم را تهدید نکند.

این شهروند هلیلانی خاطرنشان کرد:علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد واین پل تا به صورت کلی تخریب نشده باید کاری کرد.

می توان با پیشگیری بسیاری از حوادث را کاهش داد وجان انسان ها را نجات داد؛ ولی برای دست یابی به این هدف باید مسئولین کمر همت را بالا بزنند.

 

انتهای پیام

نظر شما