شنبه 16 آذر 1398
کد مطلب: 22257
تاریخ انتشار : 9 مرداد, 1398 - 12:05
کارشناس مسائل اقتصادی واجتماعی:مبارزه با قاچاق کالا نیازمند عزم همگانی وفرهنگ سازی عمومی است.

 قدرت اله نیاصادق درگفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:پدیده قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از آفت‌های بزرگ اقتصاد ملی و اقتصاد مقاومتی به حساب می‌آید که تیر آن به قلب تولید و اشتغال اصابت می‌کند.

وی افزود:متاسفانه قاچاق کالا از راههای مختلف ازجمله فضای مجازی هم صورت می گیرد که توسط سایتها کالاهای قاچاق خرید وفروش می شوند.

نیاصادق بیان داشت :متاسفانه گاهی مشاهده می شود که این سایتها مورد حمایت نهادهای دولتی قرار می گیرند که باید در کار این گونه سایتهای خرید وفروش نظارت کرد.

وی خاطرنشان کرد:نتیجه ورود کالای قاچاق بیکاری جوانان ودرنتیجه ظهور آسیب های اجتماعی هست که به سرعت در جامعه در حال گسترش هستند.

کارشناس مسائل اقتصادی واجتماعی بیان داشت:با فراهم کردن زیرساخت مناسب وتوسعه همگانی تجارت الکترونیک نظیر شرکت های موفق دنیا همراه با نظارت دقیق می توان گام بزرگی هم برای مبارزه با کالای قاچاق وبیکاری برداشت.

نیاصادق عنوان کرد:تجارت الکترونیک در صورت اجرای صحیح آن می تواند گام بزرگی برای مبارزه با بیکاری و قاچاق کالا باشد واین نیازمند برنامه ریزی دقیق، همت مسئولانه و هماهنگی همه نهادها برای نظارت است.

وی با اشاره به نقش مردم در زمینه مبارزه با قاچاق کالا گفت:مردم هم باید همگام با مسئولین در امر مبارزه با قاچاق کالا سهیم باشند وحتی ازمسئولینی که پای کار نباشند این موضوع را مطالبه کنند.

این استاد دانشگاه گفت:بهترین راه مبارزه با قاچاق کالا ایجاد حرکت همگانی در جهت برنامه ریزی ورفع معایب وبرخورد با متخلفان است که دراین زمینه نیاز به فرهنگ سازی داریم.

نیاصادق تصریح کرد:کم کاری برخی نهادها زمینه ورود کالاهای قاچاق را افزایش داده که مسؤلین باید بر کالاهای وارداتی توجه داشته باشند و مبارزه اساسی با کالاهای قاچاق در دستور کار آنان قرار گیرد زیرا حمایت از کالای ایرانی حمایت از شغل جوانان ایرانی است.

 

انتهای پیام

نظر شما