سه شنبه 8 بهمن 1398
کد مطلب: 22266
تاریخ انتشار : 12 شهريور, 1398 - 06:25
طرح جوانه های صالحین یکی از طرح هایی است که با پرکردن اوقات فراغت جوانان ونوجوانان زمینه رشد وتعالی آن ها را فراهم می آورد.

به گزارش دیار زاگرس ، اوقات فراغت یکی از مهم ترین مسائلی است که امروزه کشور با آن روبه رو هست و تابستان این فرصت را فراهم می آورد تا برای اوقات فراغت اقشار مختلف جامعه برنامه ریزی کرد.

اما قشری که این روزها اهمیت بیشتری دارد شاید قشر کودکان ونوجوانان باشد که آینده کشور را می سازند واز همین سنین باید برای آن ها برنامه ریزی کرد.

اگر برای اوقات فراغت برنامه ریزی نشود دشمن این اوقات را با افکار خود برای همه اقشار مختلف پرخواهد کرد واینجاست که شاهد رواج فرهنگ های غیراسلامی و رفتارهایی هستیم که منشا غربی دارند.

طرح «جوانه های صالحین» را می توان نسخه ای شفا بخش برای اوقات فراغت کودکان،نوجوانان وحتی جوانان توصیف کرد چرا که دراین طرح اوقات فراغت با فعالیت هایی پر می شود که ریشه فرهنگ اسلامی دارند.

حجت‌الاسلام "عباس قیطاسی" از کارشناسان تعلیم وتربیت  در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار در چرداول گفت: «طرح جوانه های صالحین»   با هدف غنی سازی اوقات فراغت در پایگاه های بسیج ومساجد اجرا می گردد.

وی با اشاره به ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: شعار محوری جوانه‌های صالحین حضور فعال جوانان و نوجوانان در تحقق گام دوم انقلاب است و به همین دلیل تلاش می شود تا نوجوانان وجوانان نسبت بیانیه گام دوم انقلاب آمادگی لازم را داشته باشند.

قیطاسی خاطرنشان کرد:این طرح بیشتر حول محور برنامه های،مذهبی ، معرفتی، اردویی ، ورزشی، علمی، فرهنگی، هنری و مهارتی برگزار می شودتا اوقات فراغت جوانان ونوجوانان با برنامه های مناسب ودارای ارزش پر شود.

این کارشناس تعلیم وتربیت تصریح کرد:با پرکردن اوقات فراغت با برنامه هایی که با فرهنگ اسلامی وایرانی هم خوانی دارند می توان برای آینده آن ها برنامه ریزی بهتری کرد.

انتهای پیام/ر

نظر شما