سه شنبه 1 مرداد 1398
کد مطلب: 13551
تاریخ انتشار : 22 اسفند, 1395 - 12:52
مادر شهید مدافع حرم گفت: این حرف را از ته دلم و با جانم می گویم اگر 10 پسر هم داشتم فدای دین و قرآن و ولایت می کردم، حضرت زهرا(س) برای ولایت شهید شد پس این راه درست ترین راه است.

به گزارش دیارزاگرس،وقتی می گوییم "مادر" اگر که کوه ها، دریا ها، و سخره و آسمان به نام مقدس آن قیام کنند، نباید تعجب کرد، واژه مادر چنان مقدس است که هیچ انسانی توصیفی برای آن ندارد، حالا وقتی نام مادر با شهید گره میخود می شود ام البنین، می شود مادر علمدار کربلا ،می شود مادران شهدا و عشق درست  از همین جا اغاز می شود.

وقتی مادر باشی می فهمی عشق واقعی را، وقتی مادر باشی ام البنین(س) را با تمام وجود ستایش می کنی که 4 فرزند رشید اش را که قمر منیر آن را همتایی نیست تقدیم امامش کرد ، کمرش شکست اما خم به ابرو نیاورد و سراغ امام زمانش را گرفت.

مادر شهید که باشی می فهمی چرا  نامت با نام مادر علمدار کربلا گره خورده است، سالهاست از ادب و معرفت مادر قمر بنی هاشم(ع) قصه ها شنیده ای، اما این روزها مادران شهدا داستان ام البنین را برایت به تصویر می کشند این روزها مادران شهدای دفاع مقدس و مادران شهدای هسته ای و مادران شهدای مدافع حرم و همه مادران شهدا برایت ام البنین را به تصویر می کشند و کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا را برایت روایت می کنند و تو هنوز مات و مبهوم نام مادر هستی...

امروزبه نام مادر علمدار کربلا روز تجلیل از مادران و همسران شهداست به گفتگو می نشینیم با مادر شهید مدافع حرم عبدالصالح زارع که بهمن سال گذشته در دفاع از حریم حضرت زینب(س) در 30 سالگی به شهادت رسید.

 

 

خانم ام البنین(س) الگوی ما است

بانو حدیقه پور کریم مادر شهید زارع با اینکه تازه از سفر باز گشته است صمیمانه پاسخ گوی سوال های ما می شود، کمی تردید می کنم نکند با پرسیدم سوال هایم داغ فرزند را برایش تازه کنم اما اومصمم پاسخ می دهد خیلی استوار است مانند یک مادر...

سخن اش را  با  نام خانم ام البنین(س) آغاز می کند و وفات این بانوی را تسلیت می گوید و ادامه می دهد: خانم ام البنین پسرانش را طوری تربیت کرد که فدای اسلام و قرآن و فدای امام زمانشان شدند، ما مادران نیز باید از این خانم الگو بگیریم و چنین فرزندانی برای اسلام و قرآن و ولایت تربیت کنیم که جانشان را در این راه فدا کنند.

دلم می خواهد فرزندم بازگردد و دوباره شهید شود

از مادر شهید می پرسم در این یکسالکه  داغ فراق فرزند دیده اید آیا اگر به گذشته بازگردید اجازه می دهد عبدالصالح دوباره به این راه برود؟ پاسخی می شنوم که با معادلات دنیای زمینی ما همخوانی ندارد این مادر با شعف و شادی از رضای خدایش پاسخ می دهد: بله! بله! بارها با خنده به عبدالصالح می گویم دوست دارم شما دوباره بازگردید و دوباره پا در این میدان بگذارید و دوباره شهید شوید من امید دارم تنها پسرش که 2سال دارد بزرگ شود و پدرش پا در رکاب امام زمانمان بازگردد و هردو در رکاب امام زمان(عج) شهید شوند.

این حرف را از ته دلم و با جانم می گویم اگر 10 پسر هم داشتم فدای دین و قرآن و ولایت می کردم، حضرت زهرا(س) برای ولایت شهید شد پس این راه درست ترین راه است.

ولایت جان کلام مادر شهید مدافع حرم

مادر شهید عبدالصالح با اراده و استوار از نقش مادران در تربیت فرزندان می گوید: مادران در تربیت صحیح فرزندان نقش مهمی دارند،باید مادران فرزندانی تربیت کنند که در جامعه اسلامی تاثیر گذار باشند، عشق مادر به فرزند بعد از خدا بزرگترین و زیباترین عشق است، پس مادر باید برای نشان دادن این عشق، فرزندش را طوری تربیت کند که به دنبال آنچه که خداوند می خواهد و دین و قرآن میگوید برود.

ولایت و  ولایت مداری  پشتیبان ولایت بودن در جای جای کلام مادر شهید مدافع حرم می درخشد از وصیت نامه فرزندش می گوید: عبدالصالح بسیار به ولایت فقیه پایبند بود و در وصیت نامه اش بارها به تبعیت و پشتیبانی از ولایت فقیه تاکید کرده است، عبدالصالح بسیار ولات مدار بود از هرچه صحبت می شد کوتاه می آمد اما هرگز از ولایت فقیه و دفاع از آن کوتاه نمی آمد و می گفت ولایت فقیه خط قرمز من است، برای رسیدن به تعالی انسان ولایت بهترین مسیر است.

ملاک قضاوت ظاهر افراد نیست

مادر شهید مدافع حرم مادرانه در مورد جوانان صحبت می کند و می گوید ملاک قضاوت در مورد جوانان ظاهر آنها نیست چه بسا افرادی که ظاهر عابد دارند و نماز و روزشان ترک نمی شود اما اعتقادی به ولایت ندارد این ها فایده ای ندارد.

بعد از شهادت عبدالصالح در مراسم های مختلف با جوانان دختر و پسر زیادی دیدار داشتم که گاهی از من می پرسند چگونه قبول کردید فرزند شما در این راه خطرناکی که برای رفتنش باز گشتی نیست برود، من هم به آنها مادرانه می گویم وقتی مسیر برای یاری اسلام است باید بروند.

من فرزندانم را برای یاری دین تربیت کردم

همان زمان که عبدالصالح کوچک بود همیشه می گفتم من این پسر را برای دین و قرآن و اسلام تربیت می کنم همیشه زیر گوش بچه هایم میگفتم من شما را برای یاری اسلام  بزرگ می کنم.

 حتی زمانی که برای خواستگاری می رفتم می گفتم که بچه بزرگ نکرده ام که کنار دست من بنشیند من فرزندانم را برای یاری دین اسلام بزرگ کرده ام، وقتی اسلام ما در خطر باشد من فرزندانم را فدای اسلام می کنم.

خدا جانشین پسرم در منزل من است

از مادر شهید می پرسم زمای که دلتنگ فرزند می شوید چگونه دلتان را آرام می کنید صبورانه پاسخ میدهد: در روایت داریم خداوند جانشین شهید در منزل شهید است، امروز هم که از سفر به خانه بازگشتم به عبدالصالح سلام کردم گفتم خوشحالم که در جای شما امروز خداوند در منزل من است با این روایت و با این حضور، دلم آرام می شود.

به همه مادران و همسران و دختران شهدا می گویم هرگز این حرف را که چرا پسران ،همسران و پدران ما رفتند و چرا شهید شدند را نزنید و هرگز نگویند که ای کاش نمی رفتند، همیشه  به این مسئله افتخار کنند که هم در این دنیا وهم در اخرت پیش حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س)سربلند هستند

گفتگو از مرضیه مهدیلو

انتهای پیام/

دانا

 

نظر شما